Wojna w Ukrainie. Szef tureckiego MSZ: niektórzy w NATO chcą, by wojna w Ukrainie była kontynuowana

Świat
Wojna w Ukrainie. Szef tureckiego MSZ: niektórzy w NATO chcą, by wojna w Ukrainie była kontynuowana
PAP/EPA/Dario Pignatelli HANDOUT

Niektórzy członkowie NATO chcą, aby wojna na Ukrainie była kontynuowana po to, aby jeszcze bardziej osłabić Rosję - powiedział w środę w CNN minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu.

- Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO pojawiło się wrażenie, że...są tacy w państwach członkowskich NATO, którzy chcą, aby wojna trwała nadal. Niech wojna będzie kontynuowana, a Rosja osłabnie – mówił Cavusoglu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Boris Johnson: negocjacje z Putinem są jak negocjacje z krokodylem

 

Turecki dyplomata skomentował też możliwość spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy Władimira Putina z Wołodymyrem Zełenskim. Według niego, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest w stałym kontakcie z oboma przywódcami.

Spotkanie Putina i Zełenskiego w Turcji jest nadal możliwe

- Prezydent Erdogan będzie ponownie rozmawiał z przywódcami w nadchodzących dniach. Wczoraj rozmawiałem z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Ławrowem i ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Kułebą – dodał Cavusoglu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Joe Biden: broń dla Ukrainy napływa każdego dnia

 

Zaznaczył, że spotkanie Putina i Zełenskiego w Turcji jest nadal możliwe. - W zasadzie obydwaj pozytywnie mówią o spotkaniu się w sprzyjających warunkach - dodał.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie