Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda z okazji Świąt Wielkanocnych

Polska
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda z okazji Świąt Wielkanocnych
Kancelaria Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji świąt wielkanocnych

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji świąt wielkanocnych. Pierwsza dama podkreśliła, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, ponieważ "w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy". - Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie.

- Pragniemy złożyć państwu życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych. Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo - powiedział prezydent Andrzej Duda. 

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podkreśliła jednak, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, ponieważ "w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy". - Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie - dodała.

 

ZOBACZ: Premier: Każdy musi włączyć się w zastopowanie wojny. Rosyjskie produkty ociekają krwią

 

- Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na naszą pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości - wskazał prezydent.

 

- Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - dodała pierwsza dama.

 

 

- Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda Państwu nowych sił - życzyła para prezydencka.

Podziękowania dla żołnierzy 

Pierwsza dama zaapelowała, aby pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. - Dzięki nim pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom - wskazała.

 

ZOBACZ: Abp Jędraszewski: moc odejścia od żądzy zemsty to siła naszej wiary

 

- Gorąco pozdrawiamy osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta - powiedział Andrzej Duda.

 

Para prezydencka szczególnie podziękowała społecznikom i wolontariuszom, którzy "niosą pomoc osobom ciężko doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie".

 

- Drodzy Państwo, raz jeszcze prosimy o przyjęcie najlepszych życzeń wielkanocnych. Spokojnych świąt, wszystkiego dobrego - powiedziała para prezydencka.

sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie