Wzmożony ostrzał Ukrainy. Władimir Putin "wścieka się za zatopienie Moskwy"

Świat
Wzmożony ostrzał Ukrainy. Władimir Putin "wścieka się za zatopienie Moskwy"
Twitter/Nexta
Obraz miejskich kamer w Kijowie

Media informują o wzmożonym ostrzale ukraińskich miast. W ciągu ostatnich godzin alarmy bombowe słychać było w całym kraju, m.in. w Charkowie, Iwano-Frankiwsku, Chersoniu i Kijowie. "Wygląda na to, że Putin wścieka się za zatopienie krążownika Moskwa" - komentuje ukraińska deputowana Lesia Wasylenko. Rosyjska jednostka była flagowym okrętem Floty Czarnomorskiej.

W nocy z czwartku na piątek eksplozje było słychać w Charkowie na wschodzie Ukrainy i Iwano-Frankiwsku w zachodniej części kraju - poinformowała agencja Reutera, powołując się na lokalne media.

Wcześniej w nocy agencja Reutera podała informacje, także za lokalnymi mediami, o potężnych eksplozjach w Kijowie i Chersoniu. W nocy nad całą Ukrainą słychać było syreny przeciwlotnicze - dodaje agencja Reutera.

 

Portal Nexta pokazał nocne zdjęcia z miejskich kamer w Kijowie, z których wynika, że ​​w wyniku ostrzału niektóre dzielnice miasta zostały pozbawione prądu.

 

"Putin wścieka się za zatopienie Moskwy"

Według posłanki Najwyższej Rady Ukrainy Lesi Wasylenko, w ten sposób Władimir Putin mści się za zatopienie krążownika "Moskwa". Ukraińskie władze poinformowały, że okręt został zniszczony w wyniku trafienia pociskami Neptun. Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło zatopienie jednostki w czwartek późnym wieczorem, twierdząc jednak, że powodem był pożar.

"Trzy eksplozje w Kijowie. Jedna po drugiej. Od godziny trwa alarm lotniczy" - napisała przed godziną pierwszą w nocy Wasylenko. "Wygląda na to, że Putin wścieka się za zatopienie Moskwy" - dodała deputowana. 


dsk/ml / Interia / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie