Wojna w Ukrainie. Sztab generalny: Rosja próbuje zdobyć Rubiżne i Popasną, ale bezskutecznie

Świat
Wojna w Ukrainie. Sztab generalny: Rosja próbuje zdobyć Rubiżne i Popasną, ale bezskutecznie
Facebook/General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Rosyjskie wojsko bezskutecznie próbuje zdobyć Rubiżne i Popasną

Rosyjskie wojsko bezskutecznie próbuje zdobyć Rubiżne i Popasną w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Ostatniej doby Ukraińcy odparli w Donbasie osiem rosyjskich ataków – poinformowano w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Odpierając te ataki w obwodach ługańskim i donieckim, siły ukraińskie zniszczyły cztery czołgi, sześć transporterów opancerzonych, cztery bojowe wozy piechoty i jeden system artyleryjski wroga – przekazano.

 

ZOBACZ: USA. Biden: jestem gotów pojechać na Ukrainę

 

51. dnia inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę przeciwnik kontynuuje bombardowania i ostrzał rakietowy infrastruktury w ukraińskich miejscowościach – podkreślono.

Główny cel Rosjan

Według ukraińskiego Sztabu Generalnego zdobycie Rubiżnego i Popasnej jest obecnie głównym celem Rosjan na kierunku donieckim i taurydzkim, ale ich wysiłki w tym zakresie są nieskuteczne.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Mer Buczy: Prawie 85 proc. zabitych ma rany postrzałowe

 

Na obszarze południowobohskim (kierunek na północny zachód od Krymu, okolice Chersonia) wróg próbuje umocnić pozycje i uzupełnić zapasy broni, sprzętu wojskowego, amunicji i paliwa. Prowadzi też zwiad przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych.

 

Na kierunku siewierskim i słobożańskim (obszar północno-wschodniej Ukrainy, na północ od Donbasu i na wschód od Kijowa) sytuacja nie uległa zmianie – napisano w komunikacie

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie