Wojna Rosja-Ukraina. Ukrinform: strącono rakietę Toczka-U, wystrzeloną przez Rosjan z Białorusi

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Ukrinform: strącono rakietę Toczka-U, wystrzeloną przez Rosjan z Białorusi
Facebook/Андрей Кудабеков
Strącona rakieta Toczka-U, wystrzelona przez Rosjan z Białorusi

Ukraińscy żołnierze strącili w piątek w obwodzie czernihowskim rakietę typu Toczka-U, podobną do tej, jaka uderzyła w dworzec kolejowy w Kramatorsku – podała w sobotę agencja Ukrinform. Według niej pocisk wystrzeliły wojska rosyjskie z terytorium Białorusi.

"To są pozostałości Toczki-U w obwodzie czernihowskim (…) Została wystrzelona z terytorium Białorusi. Mogła wybuchnąć nad nami. Dziś (w piątek) rakiety poleciały na dworzec w Kramatorsku w obwodzie donieckim. Zabitych zostało 52 cywilów, w tym dzieci, a ponad 100 zostało rannych" – napisał w nocy z piątku na sobotę na Facebooku Andrej Kudabekow, którego Ukrinform przedstawia jako jednego z obrońców Czernihowa.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. 45. dzień rosyjskiej inwazji [RELACJA NA ŻYWO]

 

Rakietą tego samego typu zaatakowano dworzec w Kramatorsku

Podano, że w rezultacie ataku 38 osób zginęło na miejscu, dalsze 14, w tym 5 dzieci, zmarło później w szpitalach. W szpitalach przebywa 109 rannych, w tym wielu ciężko.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Ataku w Kramatorsku. Liczba ofiar wzrosła do 52

 

W momencie ataku na dworcu i w jego pobliżu przebywało ok. 4 tys. osób oczekujących na ewakuację, zgodnie z zaleceniami władz, przed spodziewaną rosyjską ofensywą w Donbasie. Były to głównie kobiety, dzieci i osoby starsze.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie