"Hey Hey Rise Up". Pink Floyd nagrał piosenkę o walczącej Ukrainie

Kultura
"Hey Hey Rise Up". Pink Floyd nagrał piosenkę o walczącej Ukrainie
YouTube/Pink Floyd
Kadr z teledysku do nowej piosenki Pink Floyd

Możemy słuchać nowego utworu Pink Floyd zatytułowanego "Hey Hey Rise Up". Piosenka, która w sieci pojawiła się w nocy z czwartku na piątek, jest poświęcona walczącej Ukrainie. Kultowy zespół zamierza przekazać dochód z utworu na Ukraińską Pomoc Humanitarną. Obok brytyjskich muzyków w kompozycji - ich pierwszej od 1994 roku - wystąpił Ukrainiec Andrij Chływniuk.

W nowym utworze "Hey Hey Rise Up" (z ang. "Hej, hej, powstań"), opublikowanym o północy, do Davida Gilmoura i Nicka Masona dołączyli Guy Pratt i Nitin Sawhney oraz wokalista Andrij Chływniuk z ukraińskiego zespołu Boombox.

 

Żółto-niebieski słonecznik na okładce nowego singla Pink Floyd

Gilmour, którego synowa pochodzi z Ukrainy, stwierdził: "My, jak wielu innych, czujemy wściekłość i frustrację z powodu tego nikczemnego aktu inwazji na niepodległy, pokojowy, demokratyczny kraj".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Atak na noblistę w Rosji. Dmitrij Muratow oblany farbą

 

Jak dodał - cytowany przez zespół na Twitterze - Ukraina "została zaatakowana, a jej obywatele są mordowani przez jedno z największych mocarstw świata".

 

 

Na okładce singla widzimy żółty słonecznik, będący symbolem Ukrainy, w którego centrum kubański artysta Yosan Leon umieścił niebieskie oko.

 

Okładka singla Materiały prasowe
Okładka singla "Hey Hey Rise Up"

 

Pink Floyd zapewnił, że przekaże cały dochód z utworu na Ukraińską Pomoc Humanitarną. Zespół - aż do teraz - nie nagrał nowej piosenki od 1994 roku.

wka / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie