Wielkopolskie. Ojciec zabił 7-letnią córkę i popełnił samobójstwo

Polska
Wielkopolskie. Ojciec zabił 7-letnią córkę i popełnił samobójstwo
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/AndrzejRembowski
Według wstępnych ustaleń doszło do rozszerzonego samobójstwa

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek w podpoznańskim Swarzędzu. Według wstępnych ustaleń śledczych doszło do rozszerzonego samobójstwa; 34-latek zabił córkę, po czym sam odebrał sobie życie.

Ciała 34-letniego mężczyzny i jego 7-letniej córki znaleziono w poniedziałek w jednym z mieszkań w podpoznańskim Swarzędzu. Jak tłumaczył rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, "ojciec tej dziewczynki był w trakcie rozwodu z matką dziecka, byli w separacji, mieszkali osobno".

 

ZOBACZ: Śląskie: dwa ludzkie płody znalezione w powiecie częstochowskim. Matką prawdopodobnie 17-latka

 

Dodał, że opieka nad dzieckiem była realizowana naprzemiennie, w poniedziałek matka dziecka miała odebrać córkę z przedszkola. Kiedy kobieta pojechała po córkę, okazało się, że dziecka w ogóle nie było tego dnia w placówce, więc zaniepokojona pojechała do domu, gdzie mieszkał mężczyzna. Kiedy nie mogła dostać się do mieszkania, ani skontaktować z mężczyzną - zawiadomiła służby.

 

- Kiedy policjanci dostali się do środka, okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i dziewczynka nie żyją – powiedział Borowiak.

Policja: doszło do rozszerzonego samobójstwa

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział, że według wstępnych ustaleń śledczych, doszło do rozszerzonego samobójstwa.

 

- W domu ujawniliśmy zwłoki 34-letniego mężczyzny i 7-letniej dziewczynki. Według biegłego, który był na miejscu, śmierć nastąpiła w mechanizmie uduszenia, mężczyzna się powiesił – powiedział Wawrzyniak.

 

ZOBACZ: Zdjęcia masowego grobu w Buczy. "W ten sposób pogrzebano około 300 ofiar Rosjan"

 

Na czwartek zapalano sekcję zwłok.

 

34-letni mężczyzna był wcześniej skazany za znęcanie się nad żoną; został wówczas także objęty zakazem kontaktowania się i zbliżania się do kobiety.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie