Wojna w Ukrainie. Zełenski apeluje podczas ceremonii Grammy Awards o wsparcie dla Ukrainy

Świat
Wojna w Ukrainie. Zełenski apeluje podczas ceremonii Grammy Awards o wsparcie dla Ukrainy
Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News
Prezydent Ukrainy podczas ceremonii Grammy

Podczas niedzielnej ceremonii rozdania nagród muzycznych Grammy w Las Vegas prezydent Wołodymyr Zełenski wystąpił z przesłaniem o wsparcie dla Ukrainy. W nagraniu wideo apelował o pomoc w rozpowszechnianiu prawdziwej historii o inwazji Rosji na jego kraj.

Porównał on rosyjską inwazję do śmiertelnej ciszy, która zagraża zgaszeniem marzeń i życia narodu ukraińskiego, w tym dzieci.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wicepremier Ukrainy w Polsat News: Rosjanie zaminowali nawet dziecięce zabawki

 

- Nasi muzycy noszą pancerze zamiast smokingów. Śpiewają dla rannych w szpitalach, nawet dla tych, którzy ich nie słyszą. Ale muzyka i tak się przebije – podkreślił ukraiński przywódca podczas ceremonii rozdania najważniejszych amerykańskich wyróżnień muzycznych.

"Przeciwieństwem muzyki jest cisza zrujnowanych miast"

Zwrócił się o głoszenie prawdy o wojnie. Zaznaczył, że przeciwieństwem muzyki jest cisza zrujnowanych miast i zabitych ludzi.

 

ZOBACZ: Media: Niemcy rozważają wydalenie znaczącej liczby rosyjskich dyplomatów

 

- Wspierajcie nas w każdy możliwy sposób, ale nie milczcie. A wtedy pokój przyjdzie do wszystkich naszych miast - apelował Zełenski.

 

Przyznająca nagrody Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, przed ceremonią w Las Vegas, zainaugurowała kampanię w mediach społecznościowych pod nazwą "Stańcie za Ukrainą", której celem jest wsparcie humanitarne dla Ukrainy.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie