Nowa fala zakażeń koronawirusem w Szanghaju. Pracownicy zamieszkali w biurach

Świat
Nowa fala zakażeń koronawirusem w Szanghaju. Pracownicy zamieszkali w biurach
Weibo/China Internet Information Centre
Jak podaje CNN, niektórym pracownikom zaoferowano nawet dzienne diety w wysokości od 500 do 2 tys. juanów (ok. 78 - 314 dolarów) za spędzenie nocy w biurze.

Nowa fala zakażeń koronawirusem w Szanghaju powodując powrót do ścisłego lockdownu. Ponad 20 000 bankierów i handlowców zamieszkało w swoich biurach, aby zapewnić płynność operacjom biznesowym - informuje Reuters.

Szanghaj został podzielony na dwie części, by umożliwić masowe testy na COVID-19. Niektórzy pracownicy zamieszkali w biurach.

 

Według relacji mediów niektóre firmy z finansowej dzielnicy Lujiazui, nazywanej chińskim Wall Street, przygotowały dla swoich pracowników śpiwory i przybory toaletowe, by mogli spędzać noce w biurach.

Zamieszkali w biurach. Warunki nie są łatwe

Warunki są jednak różne. Jak opowiada Henry, jeden z menadżerów funduszy hedgingowych, mieszkanie w biurze oznacza dzielenie łazienki z 20 osobami i brak dostępu do pryszniców.


Niektórym przeszkadzają także stale świecące neony z sąsiadujących z biurami drapaczy chmur. Część pracowników próbowała nawet prosić znajomych, pracujących w tych budynkach, by je wyłączyli.

Jak podaje CNN, niektórym pracownikom zaoferowano nawet dzienne diety w wysokości od 500 do 2 tys. juanów (ok. 78 - 314 dolarów) za spędzenie nocy w biurze.

 

W mediach społecznościowych, jeszcze przed wprowadzeniem oficjalnego lockdownupojawiły się nagrania, na których widać pracowników jednego z biur Szanghaju, którzy śpią na dmuchanych materacach lub karimatach między swoimi stanowiskami.  

 

Pracownicy opowiadali, że wszyscy, którzy chrapali, zostali wysłani do sali konferencyjnej. By się umyć, grzano wodę w czajniku.

Szanghaj: Lockdown przedłużony

Prognozy dla pracowników nie są optymistyczne. Restrykcje w Pudong miały zostać zniesione w piątek, ale zostały przedłużone o kolejne 10 dni. Od 1 do 5 kwietnia zamknięte będą także obszary na lewym brzegu Huangpu, w tym stare dzielnice kolonialne i słynna promenada Bund.

 

W czwartek w Szanghaju odnotowano 4144 bezobjawowych przypadków COVID-19 i 358 objawowych - podała komisja zdrowia.

msl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie