Wojna Rosja-Ukraina. "Szabrownicy i zbrodniarze". Ukraina pokazała łupy wojenne wroga

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. "Szabrownicy i zbrodniarze". Ukraina pokazała łupy wojenne wroga
Facebook/Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy
Pieniądze i biżuterię znalezione przy rosyjskim żołnierzu

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia jednego z pokonanych rosyjskich żołnierzy, który miał przy sobie łupy wojenne. Na zdjęciach widać gotówkę i biżuterię, które mężczyzna najprawdopodobniej ukradł. "Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej to szabrownicy i zbrodniarze wojenni" - czytamy we wpisie.

Dolary, funty brytyjskie i biżuteria - to łupy wojenne, jakie znaleziono przy jednym z rosyjskich żołnierzy, który zginął podczas inwazji na Ukrainę. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował na Facebooku post, w którym pisze o szabrowaniu domów i zbrodniach wojennych popełnianych przez żołnierzy Federacji Rosyjskiej. 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Czarnobyl. Rosjanie wywożeni z Czerwonego Lasu. Mają choroby popromienne

 

"Druga armia na świecie to fikcja. W rzeczywistości żołnierze Federacji Rosyjskiej to szabrownicy, nikczemnicy i zbrodniarze wojenni. Jeden z nich nie doniósł łupu" - czytamy we wpisie. 

Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze okradają domy

Strona ukraińska niejednokrotnie informowała o zbrodniczych poczynaniach rosyjskich żołnierzy. W środę 30 marca Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym wrogi żołnierz w rozmowie z żoną przyznaje się do kradzieży. W odpowiedzi małżonka prosi go, by "brał co się da".

 

"Rosyjscy żołnierze tak się zhańbili, że grabież w ukraińskich domach stała się dla nich niczym wycieczka do supermarketu" - czytamy w poście z nagraniem. 

 

 

Wcześniej, bo w 26. dobie walk Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informował w mediach społecznościowych, że rosyjskie wojska kradną żywność, samochody i dobra materialne.

ac/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie