Holandia. Strzelanina w McDonald's. Nie żyją dwie osoby, policja szuka napastnika

Świat
Holandia. Strzelanina w McDonald's. Nie żyją dwie osoby, policja szuka napastnika
S.J. de Waard/Wikipedia Commons

Dwie osoby zginęły w środę w strzelaninie, do której doszło w restauracji McDonald's w miejscowości Zwolle na północy Holandii - poinformowała holenderska policja. Tamtejsze media podały, że ofiarami jest dwóch wpływowych biznesmenów. Nad miastem krąży helikopter, który bierze udział w poszukiwaniach sprawcy.

Według miejscowych mediów do klientów restauracji ogień otworzył niezidentyfikowany mężczyzna. Wydarzenie miało miejsce ok. godz. 18:00.

 

RTV Oost donosi, że ofiarami są "rzekomo dwaj wpływowi biznesmeni tureckiego pochodzenia". Według jednego ze świadków mężczyzna w długim płaszczu zamówił jedzenie, a następnie podszedł z tacą do stołu, przy którym siedziało dwóch mężczyzn i zaczął do nich strzelać. "Opróżnił cały magazynek" - cytuje jego słowa miejscowa prasa.

 

W momencie ataku w restauracji były rodziny z dziećmi. 

 

Policja przyznała, że sprawca strzelaniny uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze na razie nie podają żadnych szczegółów dotyczących tej sprawy.

 

Trwają poszukiwania sprawcy. Nad miastem krąży helikopter, który wspiera działania policji. Funkcjonariusze proszą świadków zdarzenia o kontakt. 

 

"Współczujemy krewnym ofiar i oferujemy opiekę psychologiczną tamtejszym pracownikom" - oświadczyło biuro prasowe sieci McDonald's.

 

ap/zdr/PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie