Media: nieuprawniony mężczyzna w hotelu poselskim. Miał rosyjski paszport

Polska
Media: nieuprawniony mężczyzna w hotelu poselskim. Miał rosyjski paszport
Dom Poselski /Wikimedia/Lukas Plewnia /
Mężczyzna miał dokumentować telefonem komórkowym rozkład korytarzy i pomieszczeń,

Do hotelu sejmowego wszedł nieuprawniony mężczyzna i zaczął dokumentować rozkład pomieszczeń. W trakcie kontroli okazało się, że ma rosyjski paszport - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" poinformowała, że mężczyznę, który dokumentował telefonem komórkowym rozkład korytarzy i pomieszczeń, zauważył jednego z posłów, który zaalarmował stanowisko dowodzenia straży marszałkowskiej.

Mężczyzna z rosyjskim paszportem

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że do incydentu doszło w nocy ze środy na czwartek. Przy wejściu do Nowego Domu Poselskiego nie ma bramek, a mężczyzna miał wykorzystać zamieszanie, które spowodowała wchodząca przed nim osoba" - czytamy na łamach dziennika.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zniszczenia z powodu wojny oszacowano na ponad 63 mld dolarów

 

"Rzeczpospolita" podaje, że w trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna posługuje się rosyjskim paszportem. Mimo to został wypuszczony.

Incydent podczas dwudniowego posiedzenia Sejmu

"Incydent był o tyle groźny, że miał miejsce w środku dwudniowego posiedzenia Sejmu. W Nowym Domu Poselskim zakwaterowana jest znaczna część posłów, a jak wynika z naszych informacji, jednym z lokatorów, obecnych tej nocy w budynku, był marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej" - ocenia gazeta.

 

Pytane przez "Rz" Centrum Informacyjne Sejmu ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza dziennikarskim ustaleniom. Podkreśla, że zagadnienia te "nie są przedmiotem ustawy o dostępie do informacji publicznej".

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie