Wojna w Ukrainie. Grupa Anonymous włamała się do rosyjskiego Banku Centralnego

Świat
Wojna w Ukrainie. Grupa Anonymous włamała się do rosyjskiego Banku Centralnego
Wikimedia/Ludvig14
Bank Centralny Rosji

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali w czwartek na Twitterze, że włamali się do danych rosyjskiego Banku Centralnego i zagrozili ujawnieniem dziesiątek tysięcy tajnych akt.

"Zespół Anonymous rozbił Bank Centralny Rosji. Ponad 35 000 plików z tajnymi danymi zostanie opublikowanych w ciągu 48 godzin" - napisał grupa na Twitterze.

 

Anonymous włamuje się na strony rządu, korporacji i serwisów randkowych 

W weekend Anonymous włamało się do tysięcy rosyjskich drukarek, by drukowały informacje o wojnie w Ukrainie oraz poradnik instalacji przeglądarki darknetu Tor. We wtorek w nocy hakerzy przeprowadzili udany atak na systemy Nestle, czyli międzynarodowego giganta spożywczo-kosmetycznego, które wciąż nie zdecydował się na wycofanie z działalności na rosyjskim rynku - na skutek ataku do sieci dostało się 10 GB danych na temat 50 tys. klientów firmy.

 

ZOBACZ: Olaf Scholz rozmawiał z Putinem i Zełenskim. Wezwał prezydenta Rosji do zawieszenia broni


W środę hakerzy użyli do walki z dezinformacją w Rosji aplikacji randkowej Tinder. 

Jak pisze agencja Ukrinform, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę hakerzy Anonymous zhakowali ponad 2500 oficjalnych rosyjskich i białoruskich stron internetowych i przeprowadzili bezprecedensowe ataki na oficjalne strony rosyjskiego rządu.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie