Rosjanie prowadzą zbiórki na rzecz swoich żołnierzy walczących w Ukrainie

Świat
Rosjanie prowadzą zbiórki na rzecz swoich żołnierzy walczących w Ukrainie
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News
Rosyjscy żołnierze

W obwodzie biełgorodzkim w Rosji, przy granicy z Ukrainą, powstały punkty zbiórki na rzecz żołnierzy walczących na Ukrainie. Mieszkańcy są proszeni o przynoszenie m.in. skarpet, lekarstw i konserw - podał Reuters, powołując się na ogłoszenia lokalnych władz w tej sprawie.

Władze przekazały, że inicjatywa wyszła ze strony mieszkańców regionu, którzy chcieli pomóc żołnierzom uzupełnić ich podstawowe zaopatrzenie.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Sztab generalny: Rosja straciła na Ukrainie ok. 15,3 tys. żołnierzy

 

We wsi Szliachowo pojawiły się niepodpisane ogłoszenia wzywające do przynoszenia darów. "Przyjaciele, obecnie dla naszego wojska najważniejsze są: silne środki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, tabletki na kaszel, bandaże, strzykawki, insulina, środki znieczulające. Przyjmujemy również artykuły higieny osobistej, skarpety, czapki, rękawiczki, bieliznę termiczną, papierosy i latarki czołowe" - napisano.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrabie. Ukraiński pracownik Radio France porwany i torturowany przez Rosjan

 

Ministerstwo obrony w Moskwie, władze obwodu biełgorodzkiego i Szliachowa nie odpowiedziały na prośbę Reutersa o komentarz.

 

Według informacji państw członkowskich NATO oraz rządu ukraińskiego, inwazja Rosji na Ukrainę przebiega znacznie wolniej, niż zakładał Kreml, a dostawy zaopatrzenia dla rosyjskich żołnierzy są zakłócane przez siły ukraińskie.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie