Premier Mateusz Morawiecki: budowa i produkcja rakiet Piorun będzie zwielokrotniona

Polska
Premier Mateusz Morawiecki: budowa i produkcja rakiet Piorun będzie zwielokrotniona
RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER
Rakiety produkowane przez Mesko

- Zostaną przekazane odpowiednie zamówienia i środki na podmiot, który buduje rakiety Piorun. Tak, żeby co najmniej podwoić produkcję, a najlepiej zwielokrotnić ją jeszcze mocniej - zapowiedział w sobotę Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Centrum Rozwojowo–Wdrożeniowym Telesystem-Mesko.

Jak zaznaczył premier, w planach rozwoju własnych technologii ujęto bardzo wiele różnych rodzajów broni. Jednym z nich są rakiety Piorun. Premier Morawiecki zadeklarował, że zostaną przekazane odpowiednie zamówienia i środki do całego konglomeratu przedsiębiorstw składających się na podmiot, który buduje rakiety Piorun.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: musimy posiadać nowoczesną broń i wzmocnioną armię

 

- Tak żeby co najmniej podwoić produkcję, a najlepiej zwielokrotnić ją jeszcze mocniej. To jest moje twarde zobowiązanie - podkreślił premier.

 

- Zrobię wszystko od strony operacyjnej i organizacyjnej żeby znakomici polscy inżynierowie mogli rozwijać swój kunszt, w sposób który przysłuży się do obrony naszego państwa - dodał.

 Prezes CRW: Prace rozwojowe trwają

O rakiecie Piorun wypowiedział się również prezes CRW Telesystem-Mesko Janusz Noga. - Głowica naprowadzająca Pioruna nie jest naszym ostatnim słowem. Produkując Pioruna natychmiast rozpoczęliśmy proces rozwojowy tej głowicy. W związku z tym głowica następna, o lepszych jeszcze parametrach jest już w trakcie uruchamiania - podkreślił. Zapewnił też, że jednocześnie podejmowane są wszystkie starania po to żeby zapewnić właściwe dostawy aktualnie produkowanego zestawu Piorun.

Nat/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie