Wille Władimira Sołowjowa. Zespół Nawalnego: odkryliśmy kolejne posiadłości rosyjskiego prezentera

Świat
Wille Władimira Sołowjowa. Zespół Nawalnego: odkryliśmy kolejne posiadłości rosyjskiego prezentera
YouTube/Популярная политика
Jedna z willi Władimira Sołowjowa

Władimir Sołowjow to jeden z głównych propagandystów w rosyjskiej telewizji państwowej Rossija 1. Na trop jego luksusowych nieruchomości w Europie wpadły nie tylko władze Włoch, ale i współpracownicy Aleksieja Nawalnego - uwięzionego przeciwnika Władimira Putina. Wcześniej - w ramach sankcji na Rosję - skonfiskowano dwie wille prezentera. Teraz opozycjoniści odkryli, że Sołowjow ma ich więcej.

W poniedziałek współpracownicy Aleksieja Nawalnego, rosyjskiego opozycjonisty przebywającego obecnie w więzieniu, przekazali, że odkryli dwie kolejne rezydencje we Włoszech należące do prezentera.

Posiadłość przepisana na matkę Sołowjowa. "Powinna zostać objęta sankcjami"

Jak twierdzą, jedna z willi należy do samego Sołowjowa, a druga zarejestrowana jest na jego matkę. "Żaden członek jego rodziny nie ma dochodów, które wystarczyłyby na zakup takiej nieruchomości, a nawet jej utrzymanie" - zauważa zespół Nawalnego.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski: Rosja nie wie już, gdzie szukać rezerw i pomocy

 

Zdaniem przeciwników Kremla, dom należący oficjalnie do matki Sołowjowa został kupiony za pieniądze propagandysty i w rzeczywistości to on go użytkuje. "Z tego powodu ta rezydencja powinna zostać objęta sankcjami" - uzasadniają.

 

Swoje ustalenia "team Nawalnego" przedstawił w formie filmu na YouTube. W ciągu czterech godzin od premiery zebrał on niemal pół miliona wyświetleń.

 

Władimir Sołowjow i jego wille nad jeziorem Como

Dwie inne wille Sołowjowa zostały skonfiskowane przez włoskie władze ponad tydzień temu w ramach sankcji nałożonych na reżim Putina i jego współpracowników. Posiadłości leżą nad jeziorem Como, a ich wartość oszacowano na 8 milionów euro. 

 

Miejscowe władze zapewniały, że w okolicy nikt nie wiedział, kim jest właściciel posesji - poza tym, że to Rosjanin. Mężczyzna miał nie utrzymywać kontaktu z okolicznymi mieszkańcami.

 

ZOBACZ: Złoto, aksamit i kosztowności w posiadłości ukraińskiego oligarchy. Ma nawet peron kolejowy

 

- Dopiero w tych dniach, gdy jego majątek został zamrożony, większość ludzi dowiedziała się, że jest prezenterem telewizyjnym - wyjaśniał we wtorek we włoskim Radio 24 Michele Spaggiari, burmistrz miasteczka Menaggio, gdzie znajduje się jedna z rezydencji propagandysty ze stacji Rossija 1.

Rosyjskie dobra we Włoszech warte 140 mln euro

Jak dodał Spaggiari, nie wiadomo, jak długo potrwa obecny stan prawny, polegający na zamrożeniu majątku i jak sytuacja ta zostanie rozwiązana.

 

Wartość skonfiskowanych we Włoszech dóbr rosyjskich oligarchów, w tym także jachtów, to około 140 milionów euro.

wka/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie