Wojna w Ukrainie. W Czernihowie po nalotach uszkodzone wodociągi, miasto bez wody

Świat
Wojna w Ukrainie. W Czernihowie po nalotach uszkodzone wodociągi, miasto bez wody
Zdjęcie ilustracyjne/PAP/DSNS
Mieszkańcy miasta proszeni są o zgłaszanie uszkodzeń sieci w celu dalszej naprawy i przywrócenia wodociągu

W wyniku nocnych nalotów na Czernihów na północny wschód od Kijowa uszkodzona została sieć wodociągów – poinformował w piątek portal Hromadske, powołując się na wodociągi miejskie.

Oznacza to, że do czasu przeprowadzenia napraw w całym mieście nie będzie wody - przekazał portal.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Sztab: Ukraińcy bronią się, Rosjanie wprowadzają w Chersoniu reżim policyjny

 

"Z powodu wycieków wstrzymano dostawę wody miasta. Mieszkańcy miasta proszeni są o zgłaszanie uszkodzeń sieci w celu dalszej naprawy i przywrócenia wodociągu" - czytamy na Facebooku.

 

 

Ostatniej doby Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dwie duże kolumny rosyjskiego wojska oraz 10 samolotów - poinformowało w piątek dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy. Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych dodał, że walczący z rosyjskim wojskiem żołnierze odpierają lub wstrzymują ich ofensywę na wszystkich kierunkach.

Resort obrony Wielkiej Brytanii: Rosja zmienia ustawienie wojsk przed nową ofensywą na Ukrainie

Wobec ograniczonych postępów i utrzymujących się problemów Rosja prawdopodobnie stara się zmienić ustawienie swych wojsk na Ukrainie, by wznowić działania ofensywne, także na Kijów - oceniło w piątek rano brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

 

"Jest wysoce mało prawdopodobne, że Rosji udało się osiągnąć cele nakreślone w jej planie sprzed inwazji. Rosyjskie siły lądowe nadal dokonują ograniczonego postępu. Problemy logistyczne, które utrudniały rosyjski ruch naprzód, nadal się utrzymują, podobnie jak silny opór ukraiński. Rosja prawdopodobnie stara się przestawić swoje siły i zmienić ich ustawienie, aby wznowić działania ofensywne w najbliższych dniach. To prawdopodobnie będzie obejmowało operacje przeciwko stolicy Kijowowi" - napisano.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie