Władze Buczy: wróg plądruje sklepy i strzela do wszystkiego - domów, samochodów i nawet dzieci

Świat
Władze Buczy: wróg plądruje sklepy i strzela do wszystkiego - domów, samochodów i nawet dzieci
PAP/EPA/ALISA YAKUBOVYCH/IgorGirkin
Ulica w Buczy pełna samochodów

W podkijowskim miasteczku Bucza, gdzie od kilku dni trwają zacięte walki, Rosjanie mają plądrować sklepy i strzelać do domów, samochodów, a nawet dzieci - podała w niedzielę na swoim profilu w serwisie Facebook rada miejska tej miejscowości.

"Wróg bezlitośnie prowadzi ostrzał wszystkich osiedli. Każdy dzień, to walka o przetrwanie. Mieszkańcy Buczy od kilka dni nie mają prądu, ogrzewania, łączności (...). Codziennie otrzymujemy tysiące wiadomości od mieszkańców Buczy i okolicznych osiedli z prośbami o jedzenie, wodę, przywrócenie łączności. Mieszkańcy proszą o pomoc dla chorych, którzy od kilku dni nie mogą znaleźć krewnych. Znaczna liczba mieszkańców mieszka w piwnicach" - czytamy w wiadomości.

 

 

"Wróg nadal strzela do domów, samochodów, zabija cywilów, a nawet dzieci, plądruje sklepy. Nie da się dostarczyć pomocy humanitarnej, miejscowość jest oblegana przez wroga. Potrzebujemy pomocy, aby przetrwać! Pomóżcie ocalić społeczność!" - zaapelowały władze.

 

 

Wcześniej szef władz obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba powiedział, że nie ma możliwości ewakuowania ludzi z Buczy i Hostomla.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie