Wojna w Ukrainie. Ford zawiesza działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym do odwołania

Świat
Wojna w Ukrainie. Ford zawiesza działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym do odwołania
Flickr/Whpq
Zdj. ilustracyjne. Fabryka Forda w USA

Ford jest głęboko zaniepokojony inwazją na Ukrainę i wynikającymi z niej zagrożeniami dla pokoju i stabilności; poinformowaliśmy naszych partnerów w joint venture, że zawieszamy naszą działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym do odwołania - podał koncern Ford Motor Company.

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni inwazją Rosji na Ukrainę i bezpieczeństwem narodu ukraińskiego. Ze skutkiem natychmiastowym Ford zawiesza działalność w Rosji i podejmuje działania wspierające Global Giving Ukraine Relief Fund" - napisał na Twitterze szef amerykańskiego koncernu Ford Motor Company Jim Farley.

 

 

Farley pod swoim wpisem dołączył komunikat koncernu. "Jako członek globalnej społeczności Ford jest głęboko zaniepokojony inwazją na Ukrainę i wynikającymi z niej zagrożeniami dla pokoju i stabilności. Sytuacja zmusiła nas do ponownej oceny naszych działań w Rosji" - czytamy w komunikacie firmy.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Duda po rozmowie z Zełenskim: sytuacja jest bardzo trudna. Kto może niech pomaga

 

Jak wskazano, w ostatnich latach Ford znacząco zmierzał do zakończenia swojej działalności w Rosji, która obecnie koncentruje się wyłącznie na produkcji samochodów dostawczych i sprzedaży w Rosji poprzez udział mniejszościowy w spółce joint venture Sollers Ford.

"Ford wspiera swoich pracowników"

"Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, w dniu dzisiejszym poinformowaliśmy naszych partnerów w joint venture, że zawieszamy wszelką działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym do odwołania" - przekazał Ford Motor Company.

 

Firma podkreśliła, że choć nie prowadzi znaczącej działalności na Ukrainie, to wielu pracowników z Ukrainy pracuje dla Forda na całym świecie i "nadal będzie ich wspierać".

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Wielka Brytania nakłada pierwsze sankcje na Białoruś

 

Środa jest siódmym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Władze Federacji Rosyjskiej określają prowadzone przez siebie działania jako "specjalną operację wojskową". W związku z rosyjską napaścią zbrojną wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie