Wojna Rosja-Ukraina. Rosyjskim żołnierzom zabrakło paliwa. "Odholować was do Rosji?"

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Rosyjskim żołnierzom zabrakło paliwa. "Odholować was do Rosji?"
Twitter
Na drodze Ukrainiec natknął się na rosyjskich żołnierzy, którzy chodzili dookoła czołgu. Podjechał bliżej, otworzył okno i zapytał, czy mają jakieś problemy

Ukraiński kierowca spotkał na drodze rosyjskich żołnierzy, którym zabrakło paliwa. - Odholować was do Rosji? - zapytał wojskowych. W odpowiedzi usłyszał śmiech. Rosjanie stwierdzili także, że "nie wiedzą, dokąd się udają". - Na Kijów idziecie, nie róbcie w ch**a - odpowiedział Ukrainiec. Rozmowę nagrał i opublikował w sieci.

W internecie krąży nagranie z Ukrainy, wykonane przez jednego z ukraińskich kierowców. Na drodze Ukrainiec natknął się na rosyjskich żołnierzy, którzy chodzili dookoła czołgu. Podjechał bliżej, otworzył okno i zapytał, czy mają jakieś problemy.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Rosjanie bez zaopatrzenia, mogą kraść. "Trzymajcie się grupach"

 

W odpowiedzi usłyszał, że Rosjanom zabrakło paliwa. - Możemy odholować was do Rosji - odpowiedział kierowca. Wówczas wrogie wojsko roześmiało się. 

 

Ukraina: rosyjscy żołnierze "nie wiedzieli", dokąd idą

Żołnierze zapytani, dokąd jadą, najpierw stwierdzili, że "nie wiedzą". - Na Kijów idziecie, nie róbcie w ch**a - zripostował kierowca. Jak dodał, "koledzy" napotkanych mundurowych "dobrze się poddają" i również rzekomo "nie wiedzą, jaki jest ich cel".

 

ZOBACZ: Niemcy. Ambasador Ukrainy: jak długo będziecie bezczynnie patrzeć, jak jesteśmy mordowani?


- Pytałem całą kolumnę takich ludzi, jak wy i nikt "nie wie", gdzie są i dokąd jadą - mówi autor nagrania. Chwilę później widać kolejny porzucony czołg, lecz obok niego nie było już żadnych Rosjan.

 

Ukraińskie wojsko: Rosjanie mają problemy z zaopatrzeniem

W piątek Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy informowały, że "najeźdźcy mają problem z paliwem i zaopatrzeniem". Według służb tankowce jeżdżą z kanistrami i próbują kupić paliwo. Jak dodano, zdarzały się przypadki grabienia przez Rosjan lokalnych sklepów.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Ramzan Kadyrow potwierdził rozmieszenie czeczeńskich wojsk na Ukrainie

 

- Możesz wspomóc okupantów paliwem i cukrem. Nie udzielamy żadnych zaleceń dotyczących żywienia żołnierzy rosyjskich - zwraca się do Ukraińców tamtejsze ministerstwo obrony.

nb / Interia Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie