Wojna Rosja-Ukraina. Rosja zamyka przestrzeń powietrzną dla Polski, Czech i Bułgarii

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Rosja zamyka przestrzeń powietrzną dla Polski, Czech i Bułgarii
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/pkozmin
Polska, Czechy i Bułgaria zamknęły w piątek przestrzeń powietrzną dla wszystkich rosyjskich samolotów

Rosja zamyka przestrzeń powietrzną dla Polski, Czech i Bułgarii - poinformował w sobotę państwowy urząd Rosawiacja. Rejsy z tych krajów będą się odbywać tylko na podstawie specjalnego zezwolenia Rosawiacji bądź MSZ Rosji.

Urząd oświadczył, że jest to odpowiedź na działania tych krajów, które zakazały przylotów na swoje terytorium samolotów zarejestrowanych w Rosji bądź wykorzystywanych przez przewoźników rosyjskich.

 

Polska, Czechy i Bułgaria zamknęły w piątek przestrzeń powietrzną dla wszystkich rosyjskich samolotów.

Łotwa i Estonia zamknęły przestrzeń powietrzną dla Rosji

Łotwa i Estonia za przykładem Polski zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów – poinformowały w sobotę Ryga i Tallin.

- Estonia przyłącza się do polskiej inicjatywy i zakazuje wszystkim rosyjskim liniom lotniczym korzystania z naszej przestrzeni powietrznej – oznajmił w sobotę portalowi ERR Taavi Aas, estoński minister gospodarki i infrastruktury.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Odcięcie Rosji od SWIFT "kwestią kilku dni"

 

- Wzywam naszych kolegów w krajach bałtyckich, aby zrobili to samo, aby odciąć Rosję od europejskiej przestrzeni powietrznej – dodał Aas.

 

Podobną decyzję wydał łotewski minister sprawiedliwości Janis Bordan. Premier Litwy Ingrida Szimonyte powiedziała w sobotę dziennikarzom, że Wilno również rozważa podobny krok.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie