Wojna Rosja-Ukraina. Kreml: Ukraina chciała spotkania w Warszawie

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. Kreml: Ukraina chciała spotkania w Warszawie
Biełsat/Twitter
Na zdjęciu płonący po uderzeniu dwóch pocisków budynek Służby Bezpieczeństwa w Czernihowie

Rosja poinformowała Ukrainę o zgodzie na rozmowy. W skład delegacji Rosji mają wejść przedstawiciele MSZ, ministerstwa obrony i administracji prezydenta - poinformował w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jako miejsce rozmów wymienił Mińsk. Dodał jednak, że "Ukraina odrzuciła mińskie rozmowy i chciała spotkania w Warszawie".

Pieskow przekazał, że strona ukraińska zaproponowała Warszawę jako miejsce rozmów, po czym kontakt się urwał.

 

ZOBACZ: Wojna na Ukrainie. Zełenski: presja na Rosję musi zostać zwiększona

 

Tymczasem rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa oświadczyła w piątek, że negocjacje nie oznaczają, że cele tzw. operacji wojskowej są zmieniane, lecz są one "nadal aktualne". Niezależny portal Meduza ocenia, iż oznacza to, że operacja ta nie jest odwoływana mimo negocjacji.

Prezydent Ukrainy zaproponował Rosji rozmowy 

W piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi rozmowy, by powstrzymać śmierć ludzi – podała agencja Interfax-Zapad.


- Europa ma dość siły, by powtrzymać agresję na Ukrainę – oznajmił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, apelując do Zachodu o dalsze sankcje przeciw Rosji, a do zwykłych ludzi o protesty i domaganie się pokoju. 

Drugi dzień inwazji Rosji na Ukrainę

Drugi dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. "Ukraina, w Europie, walczy o swoją niepodległość. Na nagraniu płonący po uderzeniu dwóch pocisków budynek Służby Bezpieczeństwa w Czernihowie" - relacjonowała Telewizja Biełsat na swoim Twitterze.

 

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie