Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Waldemar Kraska podał liczbę zakażeń z 23 lutego

Polska
Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Waldemar Kraska podał liczbę zakażeń z 23 lutego
Polsat News
Koronawirus w Polsce - dane z środy 23 lutego

Mamy 20 456 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 360 osób - przekazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Oznacza to spadek zakażeń o blisko 30 proc. tydzień do tygodnia. Na środę planowana jest wspólna konferencja premiera Mateusz Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Chcemy poluzować pewne obostrzenia, bo wydaje się, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest stabilna. Odnotowujemy codziennie zmniejszoną liczbę przypadków - mówił wiceminister zdrowia w Programie I Polskiego Radia.

 

- Trend spadkowy jest zdecydowanie trendem malejącym. To zdecydowanie cieszy. Widzimy też zmniejszoną liczbę osób, które trafiają do naszych szpitali. Liczba zajętych łóżek z COVID-19 zmniejszyła się o 606 osób. Codziennie obserwujemy, że pacjentów z COVID-19 w naszych szpitalach jest coraz mniej - dodawał Waldemar Kraska.

 

Wiceminister podkreślał, że dane pokazują, że "wariant Omikron zaraża krócej". - Dlatego wycofujemy się z pewnych zasad, bo nie mają teraz racji bytu - mówił.

 

Dodał, że na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski "powinni przedstawić dobre informacje" ws. luzowania obostrzeń. Nie podał jednak szczegółów decyzji.

bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie