Mark Brzezinski: jestem dumny z tego, że mogę służyć jako Ambasador USA w Polsce

Polska
Mark Brzezinski: jestem dumny z tego, że mogę służyć jako Ambasador USA w Polsce
Marek Borawski/KPRP
Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski i prezydent Andrzej Duda

Jestem dumny z tego, że mogę służyć jako Ambasador USA w Polsce - napisał we wtorek na Twitterze Mark Brzezinski. Dodał, że cieszy się, że będzie współpracował z prezydentem Andrzej Dudą, a także że będzie mógł pracować nad "zacieśnieniem relacji" między Polską a USA.

Nowy ambasador USA Mark Brzezinski zamieścił we wtorek na Twitterze trzy wpisy w związku ze złożeniem listów uwierzytelniających u prezydenta Andrzeja Dudy.

Brzeziński: Dziękuję panie prezydencie

W pierwszym wpisie zwrócił się wprost do prezydenta. "Dziękuję Panie Prezydencie @AndrzejDuda za zorganizowanie ceremonii złożenia listów uwierzytelniających. Jestem dumny z tego, że mogę służyć jako Ambasador USA w Polsce. Nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy" - napisał.

 

 

"To dla mnie ogromny zaszczyt reprezentować USA w Polsce. Cieszę się, że będę mógł wspólnie z polskimi przyjaciółmi pracować nad dalszym zacieśnianiem relacji w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji. Razem jesteśmy silniejsi!" - zaznaczył w kolejnym wpisie ambasador Mark Brzezinski.

 

"Bardzo się cieszę, że jestem nowym Ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. To dla mnie, Amerykanina polskiego pochodzenia, ogromny zaszczyt i spełnienie marzeń. Jestem dumny, że będę miał możliwość przyczynienia się do dalszego wzmocnienia więzi amerykańsko-polskich" - dodał w ostatnim wpisie.

 

Kim jest Mark Brzezinski?

W Belwederze odbyła się we wtorek ceremonia złożenia listów uwierzytelniających prezydentowi Andrzejowi Dudzie przez ambasadorów. Wśród akredytowanych był Mark Brzezinski, ambasador USA.

 

ZOBACZ: Mark Brzezinski nominowany na ambasadora. Joe Biden żartuje: staram się dać mu Polskę

 

Mark Brzezinski to syn Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego byłego prezydenta Jimmy'ego Cartera. Z wykształcenia jest prawnikiem i dyplomatą. W ramach stypendium Fullbrighta napisał pracę "Walka o konstytucjonalizm w Polsce". Za działalność na rzecz Polski został w 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

pgo / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie