Ryszard Terlecki o Zbigniewie Ziobrze: efekty pracy ministra skromne

Polska
Ryszard Terlecki o Zbigniewie Ziobrze: efekty pracy ministra skromne
PAP/Leszek Szymański
Ryszard Terlecki

Zbigniew Ziobro krytykował premiera Mateusza Morawieckiego i mówił że popełnił on "historyczny błąd" w kontekście decyzji TSUE o odrzuceniu skargi Polski i Węgier ws. mechanizmu warunkowości. Ma prawo tak uważać - stwierdził Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. - Natomiast premier ma też prawo powiedzieć, co sądzi o takiej pracy swojego ministra, której efekty są skromne - dodał.

Szef Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował w sobotę, że zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o zgłoszeniu własnego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał, że szczegóły projektu i stosunek do propozycji prezydenta zostanie przedstawiony do środy.

 

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zwróciła w poniedziałek uwagę, że w tej chwili do Sejmu zostały złożone trzy projekty dotyczące zmian w Sądzie Najwyższym - prezydencki, PiS oraz KO i Lewicy.

 

- Czekamy (na projekt Solidarnej Polski), żeby wszystkie naraz rozpatrzeć - dodał szef klubu PiS Ryszard Terlecki podczas wystąpienia w Sejmie.

Terlecki o pracy Ziobry: efekty są skromne

Terlecki był też pytany, czy na PiS robią wrażenie wypowiedzi polityków Solidarnej Polski o "czerwonych liniach" w rządzie. "Na mnie umiarkowane. Minister Ziobro chce jakoś zaznaczyć swoją odrębność, do czego ma prawo. Jest koalicjantem i patrzymy na to spokojnie" - odparł szef klubu PiS.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro: po wyroku TSUE zwracam się do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Gabinetowej

 

Na uwagę, że Ziobro krytykował premiera Mateusza Morawieckiego i mówił że popełnił on "historyczny błąd", Terlecki stwierdził: "No ma prawo tak uważać". - Jak tak uważa, to tak mówi. Natomiast premier ma też prawo powiedzieć, co sądzi o takiej pracy swojego ministra, której efekty są skromne - zaznaczył Terlecki.

 

Po ubiegłotygodniowym wyroku TSUE ws. oddalenia skargi Węgier i Polski, dotyczących mechanizmu warunkowości, minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził, że wyrok jest dowodem na bardzo poważny, polityczny, historyczny błąd premiera Morawieckiego.

Co dalej z senatorem Jackowskim?

Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie poinformował też, że we wtorek odbędzie się spotkanie klubu parlamentarnego PiS. Dopytywany co będzie przedmiotem dyskusji stwierdził, że "różne sprawy". - Musimy różne rzeczy omówić - powiedział. Dopytywany, czy będzie podejmowana decyzja w sprawie senatora Jana Marii Jackowskiego odpowiedział: "Bardzo możliwe, że też".

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie: senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS

 

Według wcześniejszych informacji, senator Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu.

jk/ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie