Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Piotr Müller podał dane z 21 lutego

Polska
Koronawirus w Polsce. Ile nowych przypadków? Piotr Müller podał dane z 21 lutego
Polsat News
Podróżni na lotnisku Chopina

- Mamy 9600 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podał w poniedziałek Piotr Müller. Rzecznik rządu zauważył, że przy raportowaniu zakażeń występuje "tendencja spadkowa". Nie wykluczył, że od marca rozpocznie się luzowanie obostrzeń.

W poniedziałek odnotowano dokładnie 9589 przypadków zakażeń. Zmarło 16 osób z COVID-19.

 

- Jeżeli taka tendencja by się potwierdzała, to w marcu można by było mówić o pewnym luzowaniu obostrzeń - dodał rzecznik rządu.

 

ZOBACZ: Prof. Witt: nie możemy w tej chwili traktować COVID-19 jak grypy. "To fatalny trop"

 

Piotr Müller dodał, że nie wie "jak daleko idące byłoby znoszenie restrykcji". - Maseczki, limity, dyskoteki - mamy jeszcze trochę obostrzeń. Liczę na to, że faktycznie w marcu będzie można pokazywać dobre decyzje, aczkolwiek jestem zawsze ostrożny. Tak jak wiemy, koronawirus nie raz potrafił pokazać swoje czarne oblicze - tłumaczył.

 

Pytany, czy Ministerstwo Zdrowia zrezygnuje z raportowania, wytłumaczył, że "raportowanie będzie", ale być może w formie "tygodniowej". - Co do zdjęcia maseczek - oczywiście wszyscy byśmy sobie tego życzyli, ale nie chciałbym przedwcześnie ogłaszać dobrych wiadomości - podsumowywał.

Koronawirus w Polsce. Zniesienie restrykcji po 1 marca?

- Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jeżeli trend (spadkowy epidemii - red.) będzie obserwowany w najbliższych dniach, to zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia, po rekomendacjach przedstawionych przez ministra panu premierowi, zapewne zechcemy ogłosić to, co będzie miało miejsce w marcu i zapewne będzie to schodzenie z pewnych obostrzeń - mówił w piątek mediom rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Zaznaczył, że nie należy spodziewać się zniesienia od 1 marca obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

 

- W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany – stwierdził Andrusiewicz.

 

- Widzimy również to, co dzieje się na świecie, w innych państwach, które zapowiadają stopniowe luzowanie obostrzeń; nie jesteśmy ani w czołówce, ani na końcu stawki, raczej w środku państw, które zapowiadają pewne luzowanie - ocenił.

bas/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie