Portugalia. Trwa gaszenie pożaru na statku z samochodami. Nie doszło do skażenia oceanu

Świat
Portugalia. Trwa gaszenie pożaru na statku z samochodami. Nie doszło do skażenia oceanu
Portuguese Navy
Pożar Felicity Ace, statku pełnego luksusowych samochodów

Drugą dobę trwa akcja gaszenia pożaru na przewożącym samochody statku Felicity Ace u wybrzeży atlantyckiego archipelagu Azorów. Według portugalskich służb ratownictwa morskiego wypadek nie doprowadził do skażenia wód oceanicznych.

Portugalskie służby potwierdziły, że do piątku udało się ewakuować 22 członków załogi jednostki pływającej pod banderą Panamy. Żaden z nich nie odniósł obrażeń.

 

ZOBACZ: Grecja. Pożar na statku wycieczkowym. Prawie 300 osób na pokładzie

 

Według lizbońskiego radia Observador na statku płynącym z niemieckiego Emden do amerykańskiego portu Davisville znajdują się auta wyprodukowane przez Grupę Volkswagen.

Wciąż unoszą się kłęby dymu

Rozgłośnia wskazuje, że w piątek po południu nad Felicity Ace wciąż unoszą się kłęby dymu. Radio przypomina, że ogień pojawił się w środę w ładowni jednostki, kiedy ta znajdowała się około 170 km na południe od azorskiej wyspy Faial.

 

Z informacji przekazanej przez portugalskie służby ratownictwa morskiego wynika, że w dotychczasowej akcji gaszenia pożaru wzięło udział pięć jednostek pływających, a także śmigłowce armii portugalskiej, które przeprowadziły ewakuację członków załogi statku.

 

Dowódca portugalskiej marynarki wojennej Jose Sousa Luis powiedział w piątek mediom, że pożar nie doprowadził do skażenia wód Atlantyku. Zapewnił też, iż nie istnieje ryzyko zatonięcia Felicity Ace.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie