Śmietniki w "prezencie" dla pracowników Wizz Air. "To część wyzwania"

Biznes
Śmietniki w "prezencie" dla pracowników Wizz Air. "To część wyzwania"
Pixabay.com
Pracownicy Wizz Aira liczyli na radosną nowinę o podwyżkach, bo wcześniej otrzymały je ekipy z Budapesztu oraz Ukrainy. Podarowano im plastikowe śmietniki biurowe, obwiązane różowymi wstążkami.

Polscy pracownicy linii lotniczych Wizz Air otrzymali jako "prezent" od prezesa firmy śmietniki, choć spodziewali się podwyżek. "To część naszych działań zachęcających do recyklingu" - odpowiedział węgierski przewoźnik. Interia ustaliła też, że zatrudnieni w firmie otrzymali e-maile ostrzegające przed rozpowszechnianiem informacji rzutujących na przedsiębiorstwo.

W sobotę Interia ujawniła, że polscy pracownicy Wizz Air - niskobudżetowego przewoźnika lotniczego z Węgier - usłyszeli, że w Warszawie zjawi się dyrektor generalny firmy József Váradi.

 

Liczyli na radosną nowinę o podwyżkach, bo wcześniej otrzymały je ekipy z Budapesztu oraz Ukrainy. Zawiedli się jednak, bo spotkanie z prezesem w stołecznym hotelu Marriott nie dotyczyło wyższych pensji. Podarowano im plastikowe śmietniki biurowe, obwiązane różowymi wstążkami - pisze Interia.

Samolot z koszami na śmieci w Warszawie

Pojemniki przywiózł do naszego kraju niemal pusty Airbus A320. Śmietniki trafią do miejsca, gdzie pracownicy odprawiają się przed lotami - tzw. briefing room.

 

Przewoźnik odpowiedział Interii, że "Wizz Air niedawno uruchomił siedmiodniowe wyzwanie »Sustainability Challenge« dla swoich pracowników. Kosz do recyklingu, prezentowany na spotkaniu pracowników w Polsce, był częścią działań firmy, które promowały wyzwanie, a w szczególności zachęcały do recyklingu w ramach 'Dnia sortowania odpadów - »Sorting Waste Thursday«" - przekazało przedsiębiorstwo.

 

ZOBACZ: Wizz Air zamyka swoje wszystkie bazy operacyjne w Polsce

 

Wizz Air wyjaśnił, że przekazanie pojemników podczas spotkania w Marriotcie "nie jest związane z niczym innym niż tygodniowym wyzwaniem dotyczącym zrównoważonego rozwoju". Wizz Air podkreślił przy tym, iż jest "najszybciej rozwijającym się i najbardziej zrównoważonym w Europie" w branży lotniczej.

 

"Angażujemy się w podnoszenie świadomości na temat odpowiedzialnych inicjatyw środowiskowych wśród pracowników. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w budowaniu przyjaznych dla środowiska nawyków w dłuższej perspektywie" - podsumował.

Duński fundusz sprzedaje akcje

W zeszły poniedziałek agencja Reutera podała, że duński fundusz emerytalny AkademikerPension sprzedał swoje udziały w Wizz Air. Były warte ponad 3 mln dolarów, a ich pozbycie się argumentowano "naruszaniem praw człowieka i pracowniczych".

 

- Nie mamy żadnej pewności, że jego kierownictwo Wizz Air zainicjuje zmiany - wyjaśnił Jens Munch Holst, prezes funduszu AkademikerPension.

 

ZOBACZ: Wizz Air: od grudnia obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla załóg

 

"Zrównoważony rozwój jest główną wartością firmy" - odpowiedział zarząd Wizz Air wspominając, że przedsiębiorstwo zajmuje "wysokie pozycje w rankingach" europejskich linii lotniczych i "poważnie traktuje zobowiązania" wobec załogi. Dodano, że w strukturze przedsiębiorstwa istnieje "forum dyskusji nad ważnymi kwestiami dla pracowników".

 

Więcej o sprawie "śmietników" od prezesa Wizz Air w Interii.

hlk/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie