Róża Thun dostała maila z groźbą, służby sprawdzały jej biuro

Polska
Róża Thun dostała maila z groźbą, służby sprawdzały jej biuro
Twitter/Róża Thun
Biuro posłanki Róży Thun sprawdziła policja i służby pirotechniczne.

W biurze przy ul. Pijarskiej w Krakowie umieściłem ładunek wybuchowo-kruszący - napisał w mailu do europosłanki Polski 2050 Róży Thun internauta. Polityk wezwała policję i służby pirotechniczne, które sprawdziły budynek.

Europosłanka Polski 2050 poinformowała w piątek wieczorem, że na jej skrzynkę mailową przysłano w czwartek wiadomość z groźbą. W biurze w Krakowie miała zostać podłożona bomba.

Wulgarna wiadomość i groźba pod adresem polityk

"W biurze na ul. Pijarskiej w Krakowie (gdzie znajduje się biuro parlamentarne Thun - red.) umieściłem ładunek wybuchowo-kruszący semtex z zapalnikiem radiowym. Zdechniecie zdradzieckie k***y sowieckie!" - napisał sprawca, którego adres mailowy polityk pokazała we wpisie na Twitterze.

 

"To nie żart przekonacie się o tym jak wasze flaki będą latać po całej Europie" - dodał mężczyzna.

 

 

Jak wytłumaczyła europosłanka, początkowo mail wpadł do spamu i polityk odczytała go dopiero w piątek. Thun wyjaśniła, że do budynku wezwano policję i służby pirotechniczne.

 


"Biuro sprawdzone, nic nie znaleziono. Notatka zrobiona, dowód zabezpieczony w postaci wydruku maila. Kamienica sprawdzona przez policjantów" - napisała europosłanka po godzinie 21.

"Będziesz ogolona, a potem zastrzelona"

W 2018 roku eurodeputowana Thun złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie anonimów z groźbami, które przysłano do jej biura parlamentarnego.

 

Autor lub autorzy listów zagrozili jej śmiercią, a jeden nazwał ją "szwabskim szmalcownikiem" . "Oglądaj się szmato za siebie bo już jest po tobie już jesteś martwa" - grozi autor jednego z listów (pisownia oryginalna - red.).

 

ZOBACZ: "Będziesz ogolona, a potem zastrzelona". Róża Thun dostaje anonimowe groźby i zawiadamia prokuraturę

 

"za to co szmato p*** w tym hitlerowskim programie będziesz ogolona a potem zastrzelona jak to się robiło za okupacji z takimi jak ty (…)" - napisał anonimowy hejter.

 

W ten wulgarny sposób odniósł się do występu Róży Thun we francusko-niemieckiej telewizji Arte, kiedy do powiedziała m.in., że rząd PiS zagraża demokracji w Polsce i zmierza do dyktatury.

zma/msl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie