USA. Pod nastolatkami załamał się lód na jeziorze Creve Coeur. Obok ćwiczyła straż pożarna

Świat
USA. Pod nastolatkami załamał się lód na jeziorze Creve Coeur. Obok ćwiczyła straż pożarna
Facebook/Maryland Heights Fire Protection District
Dwóch nastolatków, którzy wpadli do jeziora w parku Creve Coeur uratowali ćwiczący nieopodal strażacy.

Ćwiczenia straży pożarnej na przedmieściach Saint Louis szybko zamieniły w akcję ratunkową, kiedy do jeziora w parku Creve Coeur wpadło dwóch nastolatków. Na pomoc chłopcom ruszyli ćwiczący obok strażacy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek, na terenie parku Creve Coeur, na przedmieściach Saint Louis, w stanie Missouri.

Nastolatkowie wbiegli na jezioro i załamał się pod nimi lód

Tego dnia miejscowej jednostki straży pożarnej odbywały ćwiczenia na jeziorze Creve Coeur, przeprowadzając symulację akcji ratowniczej. Jak podają strażacy, kiedy trening już się zakończył, funkcjonariusze zobaczyli dwoje młodych ludzi biegających po zamarzniętym jeziorze.

 

"W ciągu 15 sekund, od kiedy nastolatkowie zostali zauważeni, załamał się pod nimi lód i wpadli do wody" - podaje straż pożarna z Maryland Heights Fire Protection District.

 

 

Obecne na miejscu jednostki ruszyły na pomoc nastolatkom, których udało się w ciągu kilku minut wydostać z lodowatej wody. Chłopcy byli wychłodzeni, ale nic im się nie stało. Strażacy opublikowali nagranie z akcji w mediach społecznościowych, przestrzegając przed wchodzeniem na cienki lód.

 

Ta dwójka miała szczęście, bo mieliśmy w pobliżu ekipy ratunkowe, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia - apelują na Facebooku strażacy.

zma/msl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie