Iran. Zabójstwo honorowe. Mąż chodził po mieście z odciętą głową żony

Świat
Iran. Zabójstwo honorowe. Mąż chodził po mieście z odciętą głową żony
Twitter
Mężczyzna spacerował ulicami miasta Ahwaz w Iranie

Sajjad Heydari brutalnie zabił swoją 17-letnią żonę, a następnie z uśmiechem chodził ulicami irańskiego miasta z jej głową w ręku. Mężczyzna w ten sposób chwalił się "zabójstwem honorowym", po tym jak żona uciekła przed nim do Turcji. Kobieta osierociła 3-letniego syna.

Mona Heydari została zmuszona do poślubienia swojego kuzyna w wieku 12 lat. Dwa lata później urodziła mu syna.

 

ZOBACZ: Spędził 20 lat w więzieniu za zabójstwo, które popełnił jego brat bliźniak

 

Kobieta była ofiarą przemocy domowej. Jak podaje CNN kilkukrotnie chciała odejść od swojego męża, Sajjada. Jej bliscy przekonywali jednak, żeby zadbała o dobro dziecka i została z mężem. 17-latka zdecydowała się jednak na ucieczkę do Turcji. Po czterech miesiącach została ściągnięta z powrotem do Iranu przez swojego ojca

Obciął głowę swojej żonie

Po powrocie kobieta została zamordowana przez swojego męża. Było to tzw. zabójstwo honorowe. Sajjad Heydari odciął kobiecie głowę, a następnie wyszedł na ulicę miasta Ahwaz w Iranie. Mężczyzna w jednej ręce trzymał głowę zamordowanej, a w drugiej zakrwawiony nóż. 

 

- Oskarżony z pewnością zostanie potraktowany surowo - zapowiedział prokurator Abbas Hosseini Pouya. Mężczyzna został zatrzymany razem ze swoim bratem, który miał pomagać mu w zabójstwie. Prokurator poinformował, że osoby, które nagrywały mężczyznę tuż po morderstwie również mogą zostać postawione przed sądem. 

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie