Pegasus. Kolejny atak na Pawła Wojtunika."To już jest uporczywe nękanie!"

Polska
Pegasus. Kolejny atak na Pawła Wojtunika."To już jest uporczywe nękanie!"
Polsat News
Były szef CBA Paweł Wojtunik

Rodzina Pawła Wojtunika po raz kolejny padła ofiarą spoofingu. "Wczoraj w nocy moja rodzina doświadczyła kolejnego ataku telefonicznego" - poinformował w mediach społecznościowych były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. "To już jest uporczywe nękanie!" - dodał.

"Wczoraj w nocy moja rodzina doświadczyła kolejnego ataku telefonicznego... Moje córki zostały zmuszone do wysłuchania okrutnych gróźb karalnych pod swoim adresem... Znowu w dniu, kiedy publicznie wypowiedziałem się o Pegasusie - poinformował na Twitterze Paweł Wojtunik. 

 

"To już jest uporczywe nękanie!" - dodał szef CBA w latach 2009-2015. 

 

 

To kolejny raz, gdy Wojtunik i jego rodzina padają ofiarami spoofingu, czyli ataku na systemy teleinformatyczne polegające na podszywaniu się pod inną osobę. Pod koniec stycznia ktoś włamał się na telefon byłego szefa CBA, aby zadzwonić do jego córki z fałszywą informacją o śmierci ojca.

 

ZOBACZ: "Twój tata nie żyje". Córka Pawła Wojtunika ofiarą spoofingu

 

"Twój tata nie żyje, nie oddycha, dzwonię z jego telefonu" - przekazał kobiecy głos w słuchawce.

 

"Nie wiem, kim jesteście kanalie, ani dlaczego to robicie moim dzieciom, ale podszycie się pod mój numer i zadzwonienie wczoraj w nocy do mojej córki przekracza wszelkie normy i granice" - napisał wówczas Wojtunik na Twitterze.

 

 

RMF FM ustaliło, że na smartfonie córki Wojtunika ukazały się właściwe zdjęcie oraz numer telefonu. Rozmówczyni nie reagowała na próby kontaktu. Po sprawdzeniu okazało się, że były szef CBA, który jest za granicą, do córki nie dzwonił.

 

Wojtunik ogłosił wówczas, że wyznaczył 20 tysięcy złotych nagrody "za informacje, które pozwolą ustalić oraz zatrzymać sprawców ostatniego ataku na moją rodzinę". - Zrobię wszystko, by was znaleźć. Jesteście bydlakami, łajdakami - zapewniał podczas konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: 20 tysięcy złotych nagrody od Pawła Wojtunika. Szuka sprawców włamania na jego telefon

 

Poinformował również, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa włamania na jego telefon.

To jednak nie pomogło. Kilka dni później doszło do kolejnego ataku na rodzinę Wojtunika. "Wczoraj późnym wieczorem ktoś powiadomił telefonicznie o pożarze w naszym mieszkaniu" - poinformował 3 lutego były szef CBA. 

 

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie