Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób

Polska
Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób
Twitter/Straż Graniczna
Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali około tysiąc sto prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 20 osób - przekazała w środę Straż Graniczna. Jak dodano, a pomocnictwo zatrzymano obywatela Ukrainy.

"W dn. 08.02 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 20 cudzoziemców – obywateli Egiptu, Iranu, Iraku, Jemenu, Syrii i Autonomii Palestyńskiej" - napisała na Twitterze Straż Graniczna.

 

 

Dodała, że za pomocnictwo zatrzymano obywatela Ukrainy. Natomiast już w środę rano na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych zatrzymano grupę 10 cudzoziemców - obywateli Gwinei i Pakistanu.

Ponad tysiąc prób przekroczenia granicy w tym roku

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali około tysiąc sto prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

 

ZOBACZ: Polsko-białoruska granica. SG: Strzały z broni sygnałowej po białoruskiej stronie

 

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie