Turcja. Mężczyzna zakażony koronawirusem od 14 miesięcy. 78 pozytywnych testów

Świat
Turcja. Mężczyzna zakażony koronawirusem od 14 miesięcy. 78 pozytywnych testów
East News/Stanislaw Bielski
Turek od 14 miesięcy przebywa w samoizolacji z powodu zakażenia koronawirusem

Mężczyzna z Turcji od 14 miesięcy przebywa w samoizolacji z powodu zakażenia koronawirusem. W tym czasie 56-latek miał wykonanych 78 testów, które za każdym razem dają wynik pozytywny.

U chorego na białaczkę mężczyzny zakażenie koronawirusem po raz pierwszy zdiagnozowano w listopadzie 2020 roku. Muzaffer Kayasan trafił wtedy do szpitala, z którego został wypisany po dwóch tygodniach. Mężczyzna wrócił do swojego domu w Stambule, gdzie miał poddać się samoizolacja, aż do pełnego wyzdrowienia.

78 pozytywnych testów

Rzeczywistość nie była jednak dla niego łaskawa. Mimo, że od zakażenia minęło 14 miesięcy, mężczyzna cały czas przebywa na kwarantannie.

 

W tym czasie Turek miał wykonanych 78 testów, które za każdym razem dają wynik pozytywny. Oznacza, to, że od ponad roku mężczyzna jest ciągle zainfekowany wirusem SARS-COV-2. Według tureckich mediów może to być rekordowy okres zakażenia koronawirusem.

 

ZOBACZ: Od czwartku testy na koronawirusa można wykonać także w aptekach

 

Zdaniem lekarzy problem mężczyzny wynika z jego słabego systemu odpornościowego spowodowanego białaczką.

 

Mimo braku objawów choroby, 56-latek jako osoba zakażona, spędził dziewięć miesięcy w szpitalu i kolejne pięć miesięcy na samoizolacji w domu.

 

"To bardzo trudne"

Muzaffer Kayasan zaapelował do władz, aby znalazły rozwiązanie jego sytuacji. Mężczyzna podkreśla, że ciągłe przebywanie w samoizolacji ograniczyło jego życie towarzyskie i obiło się na jego zdrowiu psychicznym

 

Turek jest odcięty od swojej rodziny, ma jedynie sporadyczny kontakt ze swoją żoną i jednym z synów. Co ciekawe, po każdej takiej wizycie członkowie jego rodziny przechodzą testy, które za każdym razem są negatywne

 

ZOBACZ: USA. Opracowano nowy test przeciwko SARS-CoV2. Łączy dokładność testów PCR z szybkością antygenowych

 

- Czuję się tu dobrze, ale nie mogę mieć kontaktu z najbliższymi. To bardzo trudne - powiedział 56-latek tureckim mediom. 

 

Mężczyzna apeluje do wszystkich, aby zaszczepili się, aby "chronić siebie i swoją rodzinę". Sam jednak nie może tego zrobić. - Lekarze mówią, że skoro mam COVID-19, to nie mogą przyjąć szczepionki - powiedział. 

dk/msl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie