Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 13 migrantów

Polska
Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 13 migrantów
Twitter/Straż Graniczna

13 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się z Białorusi do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej. Pięć osób zatrzymano w niedzielę, a w nocy ośmiu obywateli Iraku - poinformowała w poniedziałek SG.

"W dn. 06.02 na terytorium próbowało nielegalnie przedostać się z 5 cudzoziemców - osoby zatrzymano" - podała na Twitterze formacja.

 

SG przekazała, że na odcinku Placówki SG w Mielniku kilkuosobowe grupy podchodziły pod linię granicy, jednak jej nie przekroczyły. "Dzisiaj po północy na odcinku PSG Czeremcha zatrzymano 8 ob. Iraku" - dodano.

 

 

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali około tysiąc sto prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób.

 

W związku z presją migracyjną, wywołaną działaniami reżimu Alaksandra Łukaszenki, w 183 miejscowościach przylegających do granicy z Białorusią od września do grudnia obowiązywał stan wyjątkowy. Na tym samym terenie od grudnia do marca obowiązuje zakaz przebywania. Z restrykcji wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie