Donald Tusk: musimy być gotowi do obrony naszych wartości przed wewnętrznym sabotażem politycznym

Polska
Donald Tusk: musimy być gotowi do obrony naszych wartości przed wewnętrznym sabotażem politycznym
PAP/Tomasz Gzell
Donal Tusk przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej

Donald Tusk, który przewodniczy pierwszemu w tym roku spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej (EPP) napisał w poniedziałek na Twitterze, że prowokacyjne działania Rosji to nie tylko terytorialny spór z sąsiadami, to dążenie do zniszczenia i demobilizacji Zachodu, UE i NATO.

"Nasi przyjaciele na Ukrainie i Białorusi potrzebują teraz, bardziej niż kiedykolwiek, naszej solidarności i wsparcia. Potrzebujemy ścisłej współpracy transatlantyckiej i jeszcze pełniejszej współpracy między europejskimi demokratami wobec tego zagrożenia. Musimy wspierać Ukrainę nie tylko dlatego, że jest to nasz moralny obowiązek, ale dlatego, że leży to w wyraźnym interesie Europy" - napisał.

 

Tusk: musimy być gotowi do obrony przed wewnętrznym sabotażem

Tusk podkreślił, że "musimy być gotowi do obrony naszych wartości przed wewnętrznym sabotażem politycznym. Rosja atakuje Zachód od wewnątrz, wykorzystując (...) egoistyczne, krótkowzroczne interesy gospodarcze, takie jak Nord Stream 2 oraz ciągłą zależność Europy od dostaw rosyjskiego gazu".

 

ZOBACZ: Stoltenberg o działaniach Rosji: To największe rozbudowanie zdolności bojowej od zimnej wojny

 

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej zwrócił uwagę, że jest "to historyczny czas testowania EPP. Tak ważna jest więc wspólna reakcja, determinacja, odwaga i wyobraźnia strategiczna. Mamy wystarczający potencjał, aby obronić siebie, naszych przyjaciół i naszą przyszłość. Jesteśmy wspólnotą, która może wyjść z tego kryzysu zwycięsko". 

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie