Zimowe igrzyska w Pekinie. Australijka dopuszczona do startu mimo pozytywnego testu na koronawirusa

Twitter/AUS Olympic Team
Tahli Gill może kontynuować grę ze swoim partnerem Deanem Hewittem

Australijka Tahli Gill może kontynuować grę ze swoim partnerem Deanem Hewittem w curlingowym turnieju mikstów na igrzyskach w Pekinie, mimo uzyskania w sobotę pozytywnego testu na COVID-19.

Jak poinformowała australijska ekipa, decyzję o dopuszczeniu Gill do rywalizacji podjął panel ekspertów medycznych. Przed igrzyskami Australijka przeszła zakażenie koronawirusem.

Australijczycy przegrali wszystkie siedem meczów, a do rozegrania pozostały im jeszcze dwa niedzielne. Nie mają już szans awans do półfinału.

Natalia Maliszewska nie mogła wystartować

Przypomnijmy, reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska, z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartowała w sobotę w igrzyskach w Pekinie w eliminacjach zmagań na 500 m.

ZOBACZ: Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Natalia Maliszewska: nie wierzę już w testy i w te igrzyska

Start Maliszewskiej na 500 m był jedną z największych nadziei na medal biało-czerwonych w Pekinie. 26-letnia zawodniczka jest m.in. srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019) w tej specjalności. W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a w łącznej klasyfikacji uplasowała się na trzeciej pozycji.

Polka wywalczyła jeszcze kwalifikacje na dystansach 1000 i 1500 m oraz w sztafecie 3000 m i powinna móc wystartować w tych konkurencjach, przy odpowiednich wynikach testów na COVID-19. Na oficjalnej stronie igrzysk jest jednak zgłoszona na razie tylko do sztafety.