Łódzkie. Prokurator: zatrzymano kierowcę, który prawdopodobnie potrącił śmiertelnie kobietę

Moto
Łódzkie. Prokurator: zatrzymano kierowcę, który prawdopodobnie potrącił śmiertelnie kobietę
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Policja Łódzka
Odnaleziono i zabezpieczono auto, które prawdopodobnie brało udział w zdarzeniu - to dostawczy Fort Transit

Zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który - jak zakładamy - mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety w Pękoszewie (woj. łódzkie) - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W przydrożnym rowie w okolicach Skierniewic (Łódzkie) przy DK 70, w miejscowości Pękoszew, w sobotę przed południem znaleziono ciało 39-letniej kobiety.

 

ZOBACZ: Warlubie. Wypadek autobusu szkolnego. Jest nagranie

 

- Zmarła mieszkała okolicy. Ustalono, że w piątek wieczorem uczestniczyła w spotkaniu towarzyskim i wyszła około godziny 19 - relacjonował w sobotę Kopania. - Niewykluczone, że do jej potrącenia doszło już w piątek wieczorem - zaznaczył.

Została potrącona i zginęła w wypadku

- Wiele wskazuje na to, że kobieta została potrącona i zginęła w wypadku. Przede wszystkim świadczą o tym ślady - dodał.

 

W niedzielę wczesnym popołudniem Kopania poinformował o znalezieniu samochodu, którym mógł jechać sprawca wypadku i zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny mogącego mieć związek ze śmiercią kobiety.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Śmiertelny wypadek drogowy w Otylinie. Zginął 21-latek

 

- Szeroko zakrojone działania policjantów doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia samochodu, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu - to dostawczy Fort Transit - podał w Kopania.

Decyzja o zarzutach w poniedziałek

- Zatrzymany został mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który, jak zakładamy, mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do potrącenia kobiety, a następnie oddalić się z miejsca wypadku - podkreślił.

 

- Postępowanie trwa. Mężczyzna pozostaje zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Najpóźniej w poniedziałek podjęte zostaną decyzje, co do ewentualnych zarzutów - zaznaczył prokurator. 

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie