Wiceminister sprawiedliwości o karach za Turów: nie będziemy płacić

Polska
Wiceminister sprawiedliwości o karach za Turów: nie będziemy płacić
KPRM/Adam Guz
Michał Woś uważa, że Polska nie powinna płacić kar za Turów

- Kary (za Turów) są bezprawne i nie będziemy ich płacić zgodnie z polskim prawem - mówił Michał Woś, wiceminister w resorcie sprawiedliwości z Solidarnej Polski. Woś odniósł się także do prezydenckiego projektu zmian w Sądzie Najwyższym.

Michał Woś, wiceminister w resorcie sprawiedliwości z Solidarnej Polski pytany w Polskim Radiu 24 o porozumienie z Czechami powiedział, że "etap, na którym się znaleźliśmy i ten kompromis, który został zawarty, jest sukcesem". Zaznaczył przy tym, że "lepiej by było osiągnąć go wcześniej". Zdaniem wiceministra "kary są bezprawne i nie będziemy ich płacić zgodnie z polskim prawem" - tłumaczył.

 

Wiceminister sprawiedliwości pytany o projekt ustawy o Sądzie Najwyższym złożonym przez prezydenta Andrzeja Dudę powiedział, że jest on analizowany i niebawem przedstawi inny projekt. - Nasz podstawowy spór z Unią Europejską to nie jest spór o Izbę Dyscyplinarną. Izba Dyscyplinarna stała się tylko jednym z elementów, który w ramach całej operacji przeciwko Polsce jest precyzyjnie realizowany przez instytucje europejskie - mówił.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro: Tusk miał możliwości realnego blokowania Nord Stream 2, wybrał "protest kredkami"

 

Zdaniem Wosia Unia Europejska ma zastrzeżenia ponieważ "sędziów rzekomo w Polsce wybiera się w sposób upolityczniony, a Krajowa Rada Sądownictwa jest rzekomo organem niekonstytucyjnym. Co jest bzdurą" - dodał Woś.

 

jk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie