Łódzkie. Pękoszew w pobliżu Skierniewic. Znaleziono zwłoki w rowie przy trasie DK 70

Moto
Łódzkie. Pękoszew w pobliżu Skierniewic. Znaleziono zwłoki w rowie przy trasie DK 70
Polsat News
Na DK 70 ruch w Pękoszewie wprowadzono ruch wahadłowy

Zwłoki znaleziono w rowie przy drodze krajowej nr 70 w miejscowości Pękoszew, między Skierniewicami a Hutą Zawadzką (woj. łódzkie). Policja i prokurator prowadzą czynności śledcze. Zablokowany jest pas ruchu na DK 70 - podali w sobotę przed południem drogowcy. Z informacji jakie Polsatnews.pl przekazała prokuratura wynika, że prawdopodobnie doszło do potrącenia 38-letniej kobiety.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 70 w Pękoszewie niedaleko Skierniewic.

 

- Znaleziono tam zwłoki w rowie - podał Jacek Plisiecki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Policja i prokurator prowadzą czynności. Zablokowany jest pas ruchu w kierunku wschodnim do Huty Zawadzkiej - dodał.

 

ZOBACZ: Warlubie. Wypadek autobusu szkolnego. Jest nagranie

 

Na DK 70 ruch w Pękoszewie wprowadzono ruch wahadłowy. Policja na razie nie komentuje sprawy, choć rzeczniczka komendy w Skierniewicach Magdalena Studniarek potwierdziła w rozmowie z Polsatnews.pl, że rzeczywiście do takiego zdarzenia doszło. Zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała ok. godz. 9:00 rano. 

Ustalenia prokuratury: prawdopodobnie doszło do potrącenia

Szerszych informacji udzielił portalowi Polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. - Aktualnie na miejscu pracują funkcjonariusze policji, prokurator. Przewidziany jest także udział biegłego z zakresu medycyny sądowej. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnie doszło do potrącenia kobiety - poinformował rzecznik.

 

Dodał, że ciało kobiety zostało odnalezione przez przypadkowych przejezdnych. Leżało w przydrożnym rowie. Powiadomiono pogotowie ratunkowe, ale kobieta już nie żyła. - Nie wiemy jeszcze dokładnie jakich obrażeń doznała - mówi Kopania i zapewnia, że prokuratura pracuje nad ustaleniem tych faktów. 

 

ZOBACZ: Lubelskie. Śmiertelny wypadek drogowy w Otylinie. Zginął 21-latek

 

Rzecznik poinformował także, że na miejscu zostały znalezione ślady, które wskazują na wypadek. - Mamy nadzieję, że doprowadzą do ustalenia sprawcy potrącenia kobiety - dodawał. - To prawdopodobnie 38-latka zamieszkała nieopodal. Wiemy, że wczoraj w godzinach wieczornych brała udział w spotkaniu towarzyskim. Wyszła ok. godz. 19:00. Prawdopodobne jest, że zdarzenie miało miejsce już wczoraj - mówił dalej Kopania. 

 

Prokuratura i policja w Rawie Mazowieckiej proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje ws. zdarzenia. Szczególnie takie, które pozwolą ustalić sprawcę zdarzenia. 

 

grz/jk/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie