PKOl: Natalia Maliszewska zwolniona z kwarantanny. Jest już w wiosce olimpijskiej

Świat
PKOl: Natalia Maliszewska zwolniona z kwarantanny. Jest już w wiosce olimpijskiej
Twitter/PKOl
Natalia Maliszewska na razie pozostaje w izolacji, bo wynik jej testu na obecność SARS-CoV-2 okazał się pozytywny

Natalia Maliszewska została zwolniona z kwarantanny i jest już w wiosce olimpijskiej - przekazał PKOl. Także pozostali polscy olimpijczycy, którzy po przylocie do Pekinu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, opuścili hotel izolacyjny - poinformowano.

"Informujemy, że dzięki działaniom i staraniom kierownictwa Polskiej Misji Olimpijskiej oraz PKOl, Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i przebywa już w wiosce olimpijskiej w Pekinie!" - przekazał na Twitterze PKOl.

 

To oznacza, że będzie mogła w sobotę wystartować na igrzyskach w eliminacjach swojej koronnej konkurencji - wyścigu na 500 m w short tracku.

 

 

Większa część polskiej ekipy olimpijskiej przyleciała do stolicy Chin 27 stycznia. Dzień później pojawiła się informacja o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u Natalii Czerwonki, Magdaleny Czyszczoń i Marka Kani, a po kolejnych dwóch dniach dołączyła do nich rywalizująca w short tracku Natalia Maliszewska.

Start Natalii Maliszewskiej był niepewny

Po pewnym czasie poszczególni zawodnicy otrzymywali na przemian negatywne i pozytywne wyniki w kolejnych badaniach. Ostatecznie w piątek po godz. 18 Polski Komitet Olimpijski przekazał, że Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny, Marek Kania oraz Hubert Krysztofiak zostali zwolnieni z hotelu izolacyjnego.

"Pierwsza trójka przebywa już w wiosce olimpijskiej. Kania i Krysztofiak są w drodze. W izolacji pozostaje Natalia Maliszewska" - uściślił PKOl.

 

 

Krótko wcześniej informację, że jest szansa na występ Maliszewskiej, która miała pozytywny wynik testu na koronawirusa (przechodziła chorobę bezobjawowo), przekazał w Polsat News minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 

- Pojawiła się iskierka nadziei. Mamy do czynienia z rollercoasterem emocjonalnym. (...) jest szansa, w związku z tym przedstawiciele naszej misji olimpijskiej, kierownictwa PKOl wykonują tutaj bardzo dużą pracę w zakresie dyplomacji z MKOl i obsługą medyczną igrzysk. Jesteśmy pełni nadziei i dobrej myśli, że zobaczymy Natalię Maliszewską w eliminacjach. Że ta historia, mimo przeciwności losu, będzie miała piękne zakończenie - powiedział przebywający w Pekinie minister Bortniczuk.

Natalia Maliszewska - polska mistrzyni w short-tracku

Maliszewska to jedna z największych nadziei reprezentacji Polski na medal tegorocznych igrzysk. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a łącznie uplasowała się na trzeciej pozycji. W igrzyskach byłaby w wąskim gronie kandydatek do medalu.

 

W piątek 11 lutego rozpoczną się zmagania w short tracku na dystansie 1000 m, na którym Maliszewska też dwukrotnie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata, była szósta w mistrzostwach Europy w 2020 roku oraz siódma w klasyfikacji PŚ obecnego sezonu, m.in. po trzecim miejscu w Debreczynie.

wka/kmd / polsatnews.pl / Interia Sport
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie