Wielka Brytania. Parada-niespodzianka z okazji 99. urodzin polskiego weterana

Świat
Wielka Brytania. Parada-niespodzianka z okazji 99. urodzin polskiego weterana
Kidderminster Police
99. urodziny mieszkającego w Wielkiej Brytanii polskiego weterana, por. Edmunda A. Szymczaka

Nietypowy prezent-niespodziankę z okazji 99. urodzin otrzymał mieszkający w Wielkiej Brytanii polski weteran, por. Edmund A. Szymczak - przed jego domem w Kidderminster przeszła parada, którą prowadził szkocki dudziarz, a oprócz tortu dostał list z kancelarii prezydenta RP i medal.

Porucznik Szymczak był żołnierzem II Korpusu Polskiego gen. Andersa, w szeregach którego uczestniczył m.in. w bitwie o Monte Cassino. W czasie bitwy został trzykrotnie ranny, co jednak nie powstrzymało go od kontynuowania walki.

 

 

W uroczystości, która odbyła się w miniony weekend przed jego domem, wzięli udział m.in. konsul Radosław Gromski, attache wojskowy płk. Tomasz Ferfecki i płk. Marcin Młyńczak z Kwatery Głównej NATO, którzy przekazali mu list od ministra Adama Kwiatkowskiego z kancelarii prezydenta i pamiątkowy medal.

 

 

Obecni byli burmistrz Kidderminster Juliet Smith, inni przedstawiciele lokalnych władz, policji oraz weteranów. Obchody urodzin por. Szymczaka zorganizował Tomasz Wiśniewski, działacz polonijny z Worcester. 

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie