Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, piątek. Waldemar Kraska przekazał dane

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce, piątek. Waldemar Kraska przekazał dane
PAP/EPA/ROBERT GHEMENT
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Mamy 57 262 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 271 kolejnych osób - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu. Jak dodał wiceminister to o mniej więcej 400 przypadków mniej niż wczoraj, "ale tydzień do tygodnia, to w dalszym ciągu duży wzrost o 56 proc". Tydzień temu odnotowano 36 665 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 248 kolejnych osób.

- Jesteśmy w piątej fali, ona niestety nabiera ciągle impetu. Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze wyniki to mamy 57 262 nowe przypadki, czyli mniej więcej 400 mniej niż wczoraj. Ta wartość jest dość porównywalna z wynikiem wczorajszym. Jeśli popatrzymy tydzień do tygodnia, to w dalszym ciągu jest to duży wzrost. Widzimy, że skala nowych przypadków niestety narasta – powiedział w radiowej Jedynce wiceminister Kraska.

 

Podał, że w ciągu ostatniej doby wykonano 178 tys. testów. Poinformował też, że zmarło 271 osób z COVID-19.

 

Wiceminister wskazał też, że w Polsce potwierdzono dotąd 3935 przypadków omikrona.

 

- Jeżeli spojrzymy na ostatni tydzień, wydaje się, że wariant omikron występuje już w ponad 60 proc. wszystkich badanych próbek. Już widzimy, że wariant delta zaczyna być wypierany przez wariant omikron, który - jak wiemy - jest bardziej zakaźny – powiedział.

 

Zaznaczył, że na szczęście nie przekłada się to jeszcze na liczbę osób, które trafiają do szpitali. W szpitalach, jak poinformował, jest niespełna 14,5 tys. pacjentów z COVID-19.

 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 659 nowych zakażeniach, co jest rekordem zakażeń w Polsce. Zmarły 262 osoby.

Koronawirus w Polsce. Ponad milion osób w kwarantannie

Z przekazanych w czwartek, oficjalnych danych resortu wynika, że na kwarantannie przebywa 1 010 761 osób. To wzrost o ponad 100 tys. względem środy (909 567).

 

Ostatniej dobry wykonano 179 498 testów na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Nowy projekt covidowy. Odszkodowania za zakażenie w pracy

 

Resort informował w czwartek, że w szpitalach przebywa obecnie 14 279 pacjentów z COVID-19, w tym 1105 chorych podłączonych do respiratorów.

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 30 269 łóżek i 2712 respiratorów.

 

 

ml/wys/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie