Wielkopolskie. Psy zagryzły 35 gołębi. 15 tysięcy złotych strat

Polska
Wielkopolskie. Psy zagryzły 35 gołębi. 15 tysięcy złotych strat
pxhere.com
Psy dostały się do woliery i zagryzły stado gołębi

Dwa psy rasy mieszanej, które biegały bez opieki, dostały się do woliery z gołębiami pocztowymi niedaleko Leszna (woj. wielkopolskie). Czworonogi wpadły w szał, z kojca musieli wyciągać je strażacy. Przedtem zagryzły one 35 gołębi ze stada, którego właściciel odnosił sukcesy na imprezach hodowlanych. Właściciel psów nie dopilnował swoich podopiecznych i stanie teraz przed sądem.

Biegające bez opieki psy dostały się w jednej z wsi w gminie Włoszakowice koło Leszna (woj. wielkopolskie) do woliery z gołębiami pocztowymi.

Psy narobiły strat za 15 tys. złotych

Czworonogi wpadły w szał i uśmierciły 35 ptaków o wartości blisko 15 tysięcy złotych.


Dzielnicowi z Włoszakowic zostali powiadomieni o tym, że w samym środku dnia do woliery z gołębiami pocztowymi jednego z miejscowych hodowców przedostały się dwa biegające "luzem" psy rasy mieszanej. - Zwierzęta zostały schwytane na miejscu zdarzenia przez strażaków i trafiły do specjalnych gminnych kojców - podała leszczyńska policja.

 

ZOBACZ: Przemyśl. Pitbulle zagryzły 12-latka. Sąd skazał właściciela psów

 

Były to ptaki, które corocznie brały udział w konkursach lotów gołębi i miały na swoim koncie wiele sukcesów. Łączna wartość strat została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 15 tysięcy złotych.

 

Dzielnicowi natychmiast zajęli się tą sprawą i szybko ustalili, że właścicielem czworonogów jest 64-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Mężczyźnie ogłoszono zarzut niezachowania zasad ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Właściciel czworonogów odpowie przed sądem

Policjanci skierowali do sądu sprawę przeciwko właścicielowi czworonogów.

 

- Jednak prawdopodobnie nic nie wynagrodzi hodowcy szkody sentymentalnej i lat pracy nad stadem - poinformowała Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

ZOBACZ: Owczarki zagryzły yorka na oczach 10-latki. Nie miały smyczy i kagańców

 

Policja przypomina, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela artykuł 77 Kodeksu wykroczeń. Niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo nagany.

hlk/sgo/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie