Sachajko: jeżeli Paweł Kukiz nie będzie przewodniczącym komisji sejmowej, to tej komisji nie będzie

Polska
Sachajko: jeżeli Paweł Kukiz nie będzie przewodniczącym komisji sejmowej, to tej komisji nie będzie
Polsat News
- Wiem, że Paweł Kukiz jest nieprzekupny i nie jest nieuczciwą osobą, więc ja będę na niego głosował. Podobnie Stanisław Żuk. A jeżeli nie są potrzebne te głosy, to trudno - powiedział Jarosław Sachajko

- Jeżeli Paweł Kukiz nie będzie przewodniczącym komisji sejmowej, to tej komisji nie będzie - powiedział Jarosław Sachajko w programie "Debata Dnia". Dodał, że "taki jest warunek i tego będzie się trzymał".

- Czy jeżeli Paweł Kukiz nie zostanie szefem komisji sejmowej to ta umowa będzie nieważna i nie będzie waszych głosów pod jej powołaniem? - Agnieszka Gozdyra w programie "Debata Dnia" zapytała jednego z liderów partii Kukiz'15.

"Umowa jest prosta: Paweł Kukiz ma przewodniczyć komisji"

- Tak, oczywiście, bo tak brzmi umowa: Kukiz ma przewodniczyć tej komisji. Jeżeli taki był warunek, to się tego trzymamy - potwierdził polityk.

 

Na pytanie dziennikarki, czy gdyby jednak nie udało się tego w ten sposób przeprowadzić i ktoś inny z opozycji miałby zająć to stanowisko to, czy wówczas nie byłoby głosów Kukiz'15 pod uchwaleniem komisji, Jarosław Sachajko podkreślił ponownie: "umowa jest prosta: Paweł Kukiz ma przewodniczyć tej komisji."

 

WIDEO, Fragment programu "Debata Dnia":

 


- Czyli jest to warunek sine qua non? - pytała w programie Agnieszka Gozdyra.

 

ZOBACZ: Senacka komisja ds. Pegasusa. Mariusz Kamiński: nie zamierzam uczestniczyć w jej pracach


- Jeżeli Paweł Kukiz nie będzie przewodniczącym komisji, to tej komisji nie będzie. Nie wiem, dlaczego pani redaktor tak dopytuje, to są uzgodnione warunki - stwierdził polityk.

Sachajko: chcemy naprawić państwo

Agnieszka Gozdyra powiedziała, że zastanawia się, czy ważniejsze są "osobiste ambicje polityka, czy chęć wyjaśnienia sprawy".


- Właśnie po to, żeby wyjaśnić tę sprawę, postawiliśmy taki warunek. W Senacie w tej chwili robiona jest polityka. A my chcemy naprawić państwo.

 

ZOBACZ: Komisja śledcza ds. inwigilacji. Paweł Kukiz stawia warunek: zagłosuję, jeśli stanę na jej czele


Na pytanie Agnieszki Gozdyry, czy żadna inna osoba poza Pawłem Kukizem nie zagwarantuje wyjaśnienia tej sprawy, Sachajko stwierdził: "ja znam Pawła i jemu ufam".


- Wiem, że Paweł Kukiz jest nieprzekupny i nie jest nieuczciwą osobą, więc ja będę na niego głosował. Podobnie Stanisław Żuk. A jeżeli nie są potrzebne te głosy, to trudno - powiedział polityk.

nb/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie