Szybkie testy nie tylko w aptekach. Wiceminister zdrowia zapowiada zmiany

Polska
Szybkie testy nie tylko w aptekach. Wiceminister zdrowia zapowiada zmiany
PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że szybkie testy antygenowe, na które niepotrzebne jest skierowanie, będzie można wykonywać w punktach, gdzie pobierane są wymazy na testy PCR. - Wprowadzimy taką możliwość, myślę, że od przyszłego tygodnia. Dogrywamy szczegóły - powiedział Interii.

- Piąta fala nabiera rozpędu. Mamy dziś powyżej 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - powiedział w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To najwyższa liczba zakażeń od początku pandemii.

Kraska: rekordowa liczba testów

Jak przekazał Kraska, rekordowa jest też liczba wykonanych testów. - Minionej doby wykonano ich 170 tys. - powiedział Interii

 

ZOBACZ: Waldemar Kraska zapowiada kolejną zmianę w testowaniu

 

- Dlatego zwiększamy liczbę punktów testowania, wydłużamy ich godziny pracy. Wprowadzamy także testowanie w aptekach, gdzie stawiamy na testy antygenowe, które są szybkie i łatwiejsze do wykonania - powiedział wiceminister zdrowia.

Testy bez skierowania w punktach pobrań wymazów

Wprowadzimy też możliwość wykonywania testów antygenowych, na które nie potrzeba skierowania, w punktach, gdzie pobierane są wymazy na testy PCR. Zależy nam na poszerzeniu dostępności testowania, bo piąta fala jest momentem, kiedy musimy testować jak najwięcej osób - poinformował Waldemar Kraska.

 

- Myślę, że od przyszłego tygodnia będzie taka możliwość, dogrywamy szczegóły techniczne - dodał.

dk / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie