Wielka Brytania. Policja wszczęła śledztwo ws. domniemanych imprez na Downing Street

Świat
Wielka Brytania. Policja wszczęła śledztwo ws. domniemanych imprez na Downing Street
PAP/EPA
Transparent odnoszący się do tzw. "Partygate", trzymany przez jednego z uczestników protestu pod budynkiem parlamentu w Londynie

Londyńska policja metropolitalna wszczęła śledztwo w sprawie "szeregu" domniemanych imprez, które miały miejsce na Downing Street oraz w innych budynkach rządowych w czasie ostatnich dwóch lat - poinformowała we wtorek komisarz Cressida Dick.

- Mogę potwierdzić, że Met (policja metropolitalna red.) prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie szeregu wydarzeń, które miały miejsce na Downing Street i Whitehall w ciągu ostatnich dwóch lat w związku z potencjalnymi naruszeniami regulacji dotyczących COVID-19" - powiedziała Dick.

 

Przyznała, że zaufanie publiczne do policji "poważnie osłabło", biorąc pod uwagę, że domniemane przyjęcia odbywały się tak blisko funkcjonariuszy, ale zapewniła, że śledztwo będzie prowadzone bezstronnie.

 

ZOBACZ: Media: głosowanie nad wotum nieufności dla Johnsona bardzo blisko

 

Informacja o wszczęciu śledztwa przekazana została dzień po tym, jak ujawniono kolejne domniemane przyjęcie na Downing Street z udziałem premiera Borisa Johnsona, które miało się odbyć z okazji jego urodzin w czerwcu 2020 r. Niezależnie od policyjnego śledztwa prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie, którym kieruje urzędniczka służby cywilnej Sue Gray.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie