Heidelberg. Napastnik z bronią ranił kilka osób na uniwersytecie. Nie żyje sprawca i ofiara

Świat
Heidelberg. Napastnik z bronią ranił kilka osób na uniwersytecie. Nie żyje sprawca i ofiara
Flickr/Christoph Scholz

Działający w pojedynkę mężczyzna, prawdopodobnie student, ranił w poniedziałek kilka osób na terenie kampusu uniwersyteckiego w Heidelbergu (Badenia – Wirtembergia) w Niemczech, strzelając z broni długiej – informuje dpa. Po godz. 18 policja potwierdziła informację o śmierci jednej z ofiar.

Do ataku doszło na uczelni w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia) na południu kraju, w poniedziałek we wczesnych godzinach popołudniowych. Z doniesień medialnych wynika, że sprawca otworzył ogień na sali wykładowej.

Media: Sprawca to jeden ze studentów

Zmarła kobieta, postrzelona w głowę podczas ataku. Ranne zostały też trzy inne osoby. Sprawca, którym był jeden ze studentów, nie żyje – zastrzelił się na terenie kampusu.

 

"Napastnik nie żyje" - potwierdziła policja. Motywy jego działania oraz tożsamość nadal nie są znane. Zanim się zastrzelił, zdążył poważnie ranić cztery osoby.

 

Wiadomo, że sprawcą był jednym ze studentów i działał w pojedynkę. "Miał przy sobie kilka sztuk broni długiej" – podała policja. Według wstępnej wiedzy służb, "nie kierowały nim motywy polityczne ani religijne".

 

Na miejscu pracuje policja i służby medyczne.

 

 

 

Ze względów bezpieczeństwa teren kampusu został otoczony kordonem policji "na dużym obszarze". Policja wystosowała także apel do kierowców, by omijała okolice uniwersytetu, aby służby ratunkowe mogły swobodnie docierać na miejsce zdarzenia oraz przeszukać teren.

zma/pdb/PAP/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie