Papież Franciszek: wzrost napięć grozi zadaniem ciosu pokojowi na Ukrainie i w Europie

Świat
Papież Franciszek: wzrost napięć grozi zadaniem ciosu pokojowi na Ukrainie i w Europie
PAP/EPA/CLAUDIO PERI
Papież Franciszek podczas południowej modlitwy Anioł Pański

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że obecny wzrost napięć grozi "zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie" i bezpieczeństwu w Europie. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój.

Zwracając się do setek wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański papież powiedział: "Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami".

 

- Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron - mówił Franciszek.

 

ZOBACZ: Szef MSZ Ukrainy: Niemcy mają przestać swoimi działaniami zachęcać Putina do napaści na nas

 

Dodał następnie: "Kto realizuje własne cele kosztem innych gardzi swoim powołaniem człowieka, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni jako bracia".

26 stycznia - dzień modlitwy o pokój

Papież ogłosił: "Z tego powodu i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój".

 

Po tych słowach na placu Świętego Piotra rozległy się brawa. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie