Wiceminister Artur Soboń przejdzie do Ministerstwa Finansów. "Ma wesprzeć Polski Ład"

Biznes
Wiceminister Artur Soboń przejdzie do Ministerstwa Finansów.  "Ma wesprzeć Polski Ład"
gov.pl
Artur Soboń PiS

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów, aby wesprzeć wdrożenie Polskiego Ładu - poinformował w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Według doniesień medialnych Soboń w resorcie finansów ma zająć stanowisko wiceministra.

"Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń, który m.in. podpisał umowę społeczną w górnictwie, doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność" - napisał na Twitterze rzecznik rządu. Poinformował, że Soboń "przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów".

 

Rzecznik rządu dodał, że "wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym". "Cel reformy jest jasny - sprawiedliwe, niższe podatki - wyższe pensje Polaków" - dodał Müller.

 

 

Informacje o tym, że Soboń ma zostać nowym wiceministrem finansów podał wcześniej w sobotę radio RMF FM.

Kim jest Artur Soboń?

Soboń to obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego.

 

ZOBACZ: Artur Soboń został nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

 

W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020, w 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

 

Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie